Konečná (KSČM): V KSČM najdete partnera, který je připraven k okamžité diskuzi a obraně sociálních hodnot

11.06.2023 6:03 | Ze sítí

Dopis delegátům sjezdu ČSSD, zveřejněný na svém facebookovém profilu

Konečná (KSČM): V KSČM najdete partnera, který je připraven k okamžité diskuzi a obraně sociálních hodnot
Foto: archiv K. Konečná
Popisek: Europoslankyně, předsedkyně KSČM Kateřina Konečná

Delegátům a delegátkám sjezdu České strany sociálně demokratické a všem členům a členkám ČSSD

Vážení přátelé, vážené přítelkyně, soudruzi a soudružky, dámy a pánové!

Záměrně jsem použila všechna tři označení, která jsou podle mého soudu naprosto přiléhavá pro všechny sociální demokraty a demokratky mající úctu k hodnotám budoucím, nynějším i minulým.

Rozhodla jsem se touto cestou pozdravit Váš sjezd, který se schází v době, kdy občanům klesá životní úroveň, pracujícím jsou opět oklešťována jejich práva a na jejich bedra jsou kladeny náklady krize, kterou nezpůsobili. Senioři jsou v očích Fialovy vládní koalice pak jen jakousi nákladnou položkou v mandatorních výdajích státního rozpočtu.

Anketa

Kterou hlavní českou TV skupinu sledujete nejvíc?

3%
35%
hlasovalo: 29696 lidí

Za poslední více než tři desítky let se cesty obou našich stran nesčetněkrát setkaly. Navzdory nelehké době jsme byli schopni spojit síly ve chvílích, kdy se jednalo například o odmítnutí radaru USA v Brdech, nebo boji proti asociální pravicové vládě, což se přetavilo do podle mého úspěšného vládnutí obou našich stran na krajské úrovni v letech 2012-2016. Společně jsme bojovali proti školnému, poplatkům u lékaře, Drábkově důchodové „reformě“, tzv. církevním restitucím a dalším. Jak vidno, pravicové strany se nijak nepoučily a znovu slyšíme podobně chybné recepty, které se snažily naordinovat naší zemi a jejím občanům už před léty. Nyní ovšem s tím rozdílem, že proti nim v Parlamentu České republiky nestojí silné levicové strany, které by jim v tom zabránily. Levicové strany, které neztrácí svou svébytnost, ale v důležitých okamžicích jsou schopny spojit síly ve prospěch pozitivního výsledku.

KSČM má za sebou nyní dvě úspěšné petice – proti zvyšování věku odchodu do důchodu, kde již proběhlo slyšení na půdě petičního výboru Poslanecké sněmovny, a proti přítomnosti cizích vojsk a vojenských základen. Ta by se měla projednávat v dohledné době. Zveřejnili jsme rovněž řešení k ozdravení veřejných financí i představu naší důchodové reformy. V obou případech můžeme nalézt body, v nichž se (alespoň zčásti) shodujeme.

Výsledky komunálních voleb loňského roku v tomto ohledu hovoří jednoznačně. Tam, kde ČSSD ani KSČM na samostatných kandidátkách neuspěla, ve chvíli, kdy bychom výsledky obou těchto stran dali dohromady, potřebných 5 % bychom s velkou rezervou pokořili. Byť chápu, že nelze postupovat jednoduchým součtem, jsem přesvědčena, že společnými silami bychom zkrátka a dobře uspěli.

Chtěla jsem Vás také o jedno poprosit, protože vím, že jste se s tím setkali a setkáváte také. Nedejte na laciné nálepkování, které – jak v případě KSČM, tak ČSSD – používají naše média a vybraní vládní komentátoři mající za cíl jediné: uplatnit metodu “rozděl a panuj”. KSČM je principiálně mírovou stranou. Ano, nepodlehli jsme jakémusi modernímu trendu zaměření se na postmateriální tématiku, ale v jádru naší politiky je člověk. Bez okovů v podobě celoživotní (či dokonce mezigenerační) hypotéky, bez náhubků, bez strachu o to, zda bude mít kde bydlet a zda z poctivé práce dokáže uživit svou rodinu. Jsme stranou, kde zelená politika i genderové otázky dostávají prostor přirozeně, nikoli vynuceným diktátem.

Věřím, že ve světle aktuálních výsledků a volebních predikcí, je to tam zbytečné kádrování a rozdělování. Pravicové strany ukázaly cestu k utvoření silného bloku, a tak máte-li skutečný zájem o budoucnost naší země a většiny občanů, zkuste o ní uvažovat. V KSČM pak najdete partnera, který je připraven k okamžité diskuzi a obraně sociálních hodnot.

Dovolte mi na závěr, abych Vám popřála úspěšné jednání a plno sil do boje s nástrahami, které na občany i levici čekají.

Kateřina Konečná
předsedkyně ÚV KSČM

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

životní úroveň

Dobrý den, pane Juchelko. Zajímá mě jedna věc. máte nějaký plán, jak zvýšit životní úroveň občanů ČR?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Do Evropské unie z Ukrajiny odešlo okolo 650 tisíc bojeschopných mužů

7:02 Mašek (ANO): Do Evropské unie z Ukrajiny odešlo okolo 650 tisíc bojeschopných mužů

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k mobilizaci na Ukrajině.