Článek byl převzat z Profilu Mgr. Bc. Jan Kopal - I Daniel Landa má právo na názor!
Různí umělci se běžně vyjadřují k politice a obecně k věcem veřejným. Řada z nich ráda a často nadává na premiéra Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana. Naopak nekriticky adorují Václava Havla a jeho nepolitickou politiku, která naši zemi dovedla až k blbé náladě a řečem o nevětraném pelechu. Daniel Landa má však tu smůlu, že vždy byl vlastencem husitského střihu a měl ve zvyku se k problémům vyjadřovat rázně a přímo bez obezliček a krasoslov.
Nevím, zda dnešní Landovi zavilí kritici jeho Blanický manifest vůbec četli, ale to není jen prvoplánová kritika dnešní doby. Je to předně analýza plíživé totalitarizace, která probíhá pod pláštíkem politické hyperkorektnosti i dnešních autoritářských vládních opatření. Jedná se o obranu demokracie a svobody jednotlivce. Proto, prosím, raději naslouchejme, co nám Daniel Landa sděluje. Kádrování jsme si už užili dost. Suďme lidí podle činů, a nikoliv účelových nálepek a odsudků.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.




