Kordová Marvanová: Milostivé léto bude i pro zdravotní pojištění

24.04.2024 14:07 | Ze sítí

Informace na svém veřejném facebookovém profilu k snadnějšímu zaplacení dluhů u VZP a odpuštění penále

Kordová Marvanová: Milostivé léto bude i pro zdravotní pojištění
Foto: Repro ČT24
Popisek: Hana Kordová Marvanová

Mám velkou radost. V Senátu se nám podařilo prosadit pozměňovací návrh k zákonu, který nám poslala Poslanecká sněmovna a který umožňuje v rámci Milostivého léta snadnější zaplacení dluhů u VZP a odpuštění penále. Navazuje to na slib, že se dříve proběhlé Milostivé léto bude týkat i zdravotního pojištění. Návrh jsme předložili společně jako skupina senátorů - Ivo Trešl, Jitka Seitlová, Adéla Šípová, Lukáš Wagenknecht, Marek Hilšer, Václav Láska, Miroslav Balatka, Jan Sobotka a Eva Rajchmanová.

Anketa

Jste rádi, že v USA prošel balík pomoci pro Ukrajinu?

6%
92%
hlasovalo: 27411 lidí

Pozměňovací návrh upravuje sněmovní verzi zákona, která by se týkala jen malého zlomku případů, kdy je dlužné pojistné i dlužné penále vymáháno daňovou exekucí. V praxi je ale tento souběh výjimečný. Na toto riziko nás upozornil Daniel Hůle z Člověk v tísni.

Dluh na zdravotním pojištění často vzniká například u mladých lidí po konci školní docházky, pokud se včas nepřihlásí na úřad práce nebo nenastoupí do zaměstnání.

Toto Milostivé léto, které proběhne od 1. července do konce listopadu 2024, umožní tisícům lidí po zaplacení původního dluhu na pojistném zbavit se dluhů v podobě penále a nákladů exekuce. Zákon se teď vrátí do sněmovny, která bude o zákonu hlasovat znovu. Doufám, že náš návrh poslanci podpoří a umožní, aby lidem Milostivé léto opravdu pomohlo.

Držte nám palce

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Polovinu platu europoslance odevzdám na dobrou věc

14:04 Vondráček (Svobodní): Polovinu platu europoslance odevzdám na dobrou věc

Informace na svém veřejném facebookovém profilu o motivacích kandidatury do Evropského parlamentu