Kordová Marvanová (STAN): Jsme proti zvyšování hlukových limitů

21.07.2023 9:15 | Ze sítí
autor: PV

Informace na svém veřejném facebookovém profilu k návrhu Ústavnímu soudu na zrušení nařízení vlády

Kordová Marvanová (STAN): Jsme proti zvyšování hlukových limitů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Advokátka a protikorupční aktivistka Hana Marvanová

23 senátorů podalo v pátek návrh Ústavnímu soudu na zrušení nařízení vlády, které vede k radikálnímu navýšení limitů hluku ze silniční a železniční dopravy. Návrh, který iniciovala senátorka Jitka Seitlová, jsem také podepsala. Nařízení zvyšující limity je totiž v rozporu se zákonem o ‘ochraně veřejného zdraví’, podle kterého bylo vydáno.

Hluk je podle odborných studií druhým z nejzávažnějších environmentálních znečištění s negativním vlivem na zdraví. Společenské náklady, spojené se zápornými dopady nadměrné hlučnosti prostředí, podle odborných studií až desetinásobně převyšují náklady na protihluková opatření.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Není vám líto, že v čele strany není žádná žena?

Proč jste nekandidovala třeba vy? Známá jste dost. A jak vůbec hodnotíte nové vedení? Myslíte, že díky němu obnovíte váš dřívější úspěch a slávu strany? Já se trochu bojím, že ne. Podle mě to není až taková změna a chybí výraznější lídr a jako ženu mě mrzí i ta absence žen ve vedení

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Žádáme jasný postoj a jasné slovo premiéra Babiše

15:14 Kupka (ODS): Žádáme jasný postoj a jasné slovo premiéra Babiše

Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. ledna 2026 k střetu ministra zahraničí Petra Macinky…