Kordová Marvanová (STAN): Zbourání železničního mostu na pražské Výtoni by odporovalo zákonu

05.12.2023 17:17 | Ze sítí

Informace na svém veřejném facebookovém profilu k debatě o klíčovém významu památkové ochrany železničního mostu pod pražským Vyšehradem

Kordová Marvanová (STAN): Zbourání železničního mostu na pražské Výtoni by odporovalo zákonu
Foto: Repro ČT24
Popisek: Hana Kordová Marvanová

V pátek proběhla na půdě Senát Parlamentu ČR debata o klíčovém významu památkové ochrany železničního mostu pod Vyšehradem. Setkání se soustředilo především na památkové a zákonné aspekty aktuálního dění okolo mostu. Železniční most na Výtoni je totiž kulturní památkou a je absurdní, že by v této podobě zmizel a měl se kompletně přestavět.

Anketa

Reprezentuje Petr Fiala dobře Českou republiku?

2%
97%
hlasovalo: 57593 lidí

Myslím si, že by správa železnic měla respektovat opakovaná rozhodnutí Ministerstva kultury, které odmítlo sejmout památkovou ochranu a vydalo doporučení, jak zachovat památkovou hodnotu mostu, ale zároveň jej zrekonstruovat podle potřeb železniční dopravy.

Bohužel vítězný návrh vzešlý z architektonického dialogu je podle stanoviska Národního památkového ústavu v rozporu s platným zákonem o státní památkové péči. Proto by ministr dopravy neměl posvětit rozhodnutí o zbourání mostu, které by odporovalo zákonu.

Železniční most na Výtoni se podílí na jedinečném duchu Prahy, a proto je třeba udělat vše pro to, aby byl zachován jeho historický osobitý styl i pro další generace. Podporuji proto zároveň iniciativu Zachraňme Železniční most (více ZDE), která se snaží najít řešení opravy mostu v jeho stávající podobě.

Jsem přesvědčena, že most má být opraven ve stávající podobě. Byla by ho totiž nenahraditelná škoda.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

osobnosti ANO

Dobrý den, paní Dostálová, překvapil mě průzkum, podle kterého vás řada lidí nezná. Je pravdou, že já se o politiku dost zajímám a díky PL vás i znám. Ale napadá mě jedna věc, není chybou, že za ANO vystupují stále ti stejní? Babiš-Schillerová-Havlíček, občas vy nebo pan Nacher? Není potřeba, aby ge...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Bartoš: Vůle v České republice mít vlastnické bydlení je zakořeněná

23:07 Ministr Bartoš: Vůle v České republice mít vlastnické bydlení je zakořeněná

Projev na 23. schůzi Senátu ČR 17. dubna 2024 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 211/2000 Sb.,…