Korytář (ZpL): Zbavování se historického majetku poukazuje na bezradnost a neschopnost

31.01.2020 5:35

Současné vedení města Liberec se chce zbavit dalšího majetku. Po autobusovém nádraží, které má získat Liberecký kraj, jde o rybník Tajch ve Vesci a okolní pozemky, které chce město bezúplatně převést na Povodí Labe. Změna tento záměr kritizuje, město by si mělo tento historický majetek nechat a opravit ho za pomoci dotací.

Korytář (ZpL): Zbavování se historického majetku poukazuje na bezradnost a neschopnost
Foto: Změna pro Liberec
Popisek: Jan Korytář

Rybník Tajch ve Vesci patří k nemnoha místům, kde se Liberečané mohou koupat. Jeho stav tomu ale příliš neodpovídá. Nejde jen o technický stav hráze, která potřebuje opravu, ale také fakt, že rybník nebyl dlouhodobě odbahněn a do úprav jeho okolí a zázemí pro návštěvníky město dlouhodobě moc neinvestuje.

Jan Korytář k tomu říká: „Jako Změna jsme v minulém volebním období s Povodím domluvili převod hráze na město, aby se tak zcelily pozemky a mohli jsme přistoupit k vypracování revitalizace celého území a získání potřebných dotací. Bohužel schválení koupě hráze od Povodí Labe blokovala v zastupitelstvu spolu s ANO i převážná část Starostů, takže záměr výkupu nebyl těsnou většinou schválen.

Primátor Zámečník deklaroval, že součástí převodu bude i povinnost Povodí Labe do určitého termínu zajistit opravu hráze, ale z toho fakticky sešlo. V darovací smlouvě je totiž jen zcela bezzubé prohlášení, že Povodí Labe má do 31. 12. 2025 opravu hráze pouze zahájit. To znamená, že termín na potřebnou realizaci opravy a samotné odbahnění pro nového vlastníka prakticky neexistuje.

papír

Možnost, že by mohlo město pozemky a hráz získat zpět, tak v budoucnu bude pouze na libovůli Povodí Labe. Problém tak Starostové pouze odsunuli, ale nevyřešili, pozice města ovlivnit budoucnost tohoto areálu se tak prakticky zhoršila.

„Zbavování se historického majetku poukazuje na bezradnost vedení města a neschopnost efektivně využívat různých dotačních zdrojů. Takto se odpovědný hospodář nechová.“ uzavírá Korytář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Sliby, chyby

7:35 Seďa (ČSSD): Sliby, chyby

Komentář na facebookovém profilu k hlavním tématům volebních kampaní