Koubek (TOP 09): Pane ministře Babiši, vrátil jste státnímu podniku ČEZ oněch 200 tisíc?

01.05.2015 9:53

Ústní interpelace na na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. 4. 2015 na ministra financí Babiše ve věci snídaně s Mafrou.

Koubek (TOP 09): Pane ministře Babiši, vrátil jste státnímu podniku ČEZ oněch 200 tisíc?
Foto: TOP 09
Popisek: Jiří Koubek
reklama

Vážený pane ministře, na webových stránkách koncernu Mafra se dočítám, že dne 24. 3. 2015 se v hotelu Interkontinental konala akce Mafra - snídaně s Andrejem Babišem, neboli dopolední setkání předních zástupců vrcholné české politické scény s nejvyššími zástupci významných firem, podniků, působících na území České republiky i mimo ni. Tolik oficiální avízo k této události na webových stránkách.

Vy jste, pane ministře, při minulých interpelacích přiznal, že akci snídani s Andrejem Babišem, kterou pořádala společnost Mafra, vlastněná Andrejem Babišem, sponzorovala společnost ČEZ, v níž Ministerstvo financí, vedené Andrejem Babišem, vykonává akcionářská práva České republiky.

Ve čtvrtek 9. dubna jste, pane ministře, na půdě Poslanecké sněmovny zde u tohoto pultu prohlásil, že společnost ČEZ zaplatila za tuto akci 200 tis. korun. Dovolte mi to odcitovat: Údajně se jedná, moment - teď jste listoval tady podklady, které jste měl u sebe - o 200 tisíc korun, takže pokud je třeba, dávám je dneska večer, a můžeme je spolu odnést na ČEZ. Pokud Beneš otevře kasu, můžete ho vzít do pokladny. Tolik citace vašich přesných slov.

Moje tedy otázka, vážený pane ministře, zní: pane ministře, vrátil jste jako majitel firmy Mafra, polostátní společnosti, ČEZ oněch 200 tisíc korun? Prosím, kdy tomu tak bylo? Neptám se, zdali Beneš otevřel kasu. Tento výrok považuji z úst ministra české vlády vůči generálnímu řediteli společnosti ČEZ za mimořádně nekorektní. Předpokládám, že platba proběhla bezhotovostně a že tedy máte písemný doklad, kterým jste schopen svá slova doložit.

Berte, prosím, moji interpelaci jako informační, neboť jsem se nikde na webových stránkách nedočetl a ušetřil bych si tuto interpelaci, kdyby tam tato informace byla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jiří Koubek
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Žbánek: Chystáme rekonstrukci propojky ulic Heyrovského a Arbesova

10:23 Primátor Žbánek: Chystáme rekonstrukci propojky ulic Heyrovského a Arbesova

Město pokračuje v opravách silnic. Rekonstrukce se dočká místní komunikace mezi městskými částmi Sla…