Koudelka (ČSSD): Lež o Polsku v České televizi

22.01.2016 20:45 | Zprávy
autor: PV

V pořadu České televize Události, komentáře, ČT 24, 19. 1. 2016 byla debata o kritice bruselských evropských centrálních institucí vůči Polsku, které si zvolilo vládu, jež není eurohujerská.

Koudelka (ČSSD): Lež o Polsku v České televizi
Foto: hns
Popisek: Zdeněk Koudelka byl i kandidátem na ústavního soudce

V pořadu zaznělo nepravdivé tvrzení europoslance Stanislava Polčáka (TOP 09), který prohlásil, že nová polská vláda odmítla publikovat rozhodnutí polského Ústavního tribunálu z 9. 12 2015 ve věci ústavnosti zákona o Ústavním tribunálu.

Tento nesmysl potvrdil přítomný premiérův tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza. Pravdou však je, že rozhodnutí bylo publikováno v polské sbírce zákonů 18. 12. 2015 č. 2147/2015 Dzenniku Ustaw.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Babiš a dotace

Proč řešíte, že Babiš nebude dostávat dotace od EU? Neměl byste být spíš rád jako jeho oponent? Navíc na nás občany to přeci nemá žádný vliv nebo snad jo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialová (ANO): Jak dostat neobsazené byty do pronajímání

20:05 Fialová (ANO): Jak dostat neobsazené byty do pronajímání

Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2026 k novele zákona o podpoře bydlení.