Koudelka (ČSSD): Velikáni a muzea

12.12.2017 15:46

Emeritní děkan pražské filozofické fakulty v Praze Michal Stehlík publikoval text: Dinosauři patří do muzea (Aktuálně.cz 11. 12. 2017) o dojmech z politické diskuse roku Klaus-Mečiar o rozdělení Československa, která se konala v budově Federálního shromáždění, kterou spravuje Národní muzeum v Praze. Je zřejmé, že nemá rád Václava Klause.

Koudelka (ČSSD): Velikáni a muzea
Foto: Archiv PL
Popisek: Zdeněk Koudelka

Václav Klaus má jako výrazný politik mnoho odpůrců a přiřazení M. Stehlíka k nim není významné. Ovšem překvapuje, jaké pojmy užívá bývalý děkan k prezentaci svého odporu. Jsou to dinosauři a muzeum, která v kontextu vyznívají s despektem. Jde o projev odmítání všeho tradičního. Muzeum je pojmem spojovaným s úctou k vědění a hodnotám historie. V muzeu jsou uchovávány památky na lidské velikány. Největšími polistopadovými politiky u nás jsou Václav Havel, Václav Klaus a Miloš Zeman. Jsou součástí historie Čech, Moravy a Slezska. Budou patřit i do muzeí, protože velikáni do muzeí patří.

Vysloužilý děkan filozofické fakulty používá slovo muzeum dehonestačně. Pak však dehonestuje T. G. Masaryka, F. Palackého, starohraběte H. Salma, K. Engliše a další osobnosti, které jsou připomínány v Národním muzeu, Moravském zemském muzeu či Slezském muzeu. Mít sochu, bystu či reliéf v muzeu je pocta, která se dostává těm nejvýznamnějším. Stehlík tvrdí: Dinosauři patří do muzea. Oproti tomu říkám: Velikáni patří do muzea, protože si muzeí vážím.

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TOP 09:  Odmítáme šikanu podnikatelů prostřednictvím nesmyslných zákonů

13:29 TOP 09: Odmítáme šikanu podnikatelů prostřednictvím nesmyslných zákonů

TOP 09 prosazuje další změny zákonů, které před dvěma lety zařadila na tzv. Seznam nesvobody. Poslan…