Koudelka: Kladrubský debakl Bradáčové

22.09.2019 17:52 | Zprávy
autor: PV

Dne 16. 9. 2019 došlo k dalšímu debaklu Vrchního státního zastupitelství v Praze vedené Lenkou Bradáčovou. Monstrproces, který měl proslavit Vrchní státní zastupitelství v Praze coby bojovníka proti údajné mafii při zadávání veřejných zakázek na opravu kladrubského hřebčína, skončil jako bitva u Chlumce pro sedláky.

Koudelka: Kladrubský debakl Bradáčové
Foto: Archiv PL
Popisek: Zdeněk Koudelka

Poraženými jsou Bradáčová a její pomocník Adam Borgula. Kauza ukazuje, že vrchní státní zastupitelství nejsou elitou ve státním zastupitelství, což dříve tvrdila práva neznalá část médií. Jsou zde zastoupeni ambiciózní státní zástupkyně a zástupci, kteří vycítili možnost kariérního postupu rozjetím velkých kauz, aniž měli potřebné důkazy a nutné právní znalosti.

Vše začalo v roce 2013, přičemž se medializovala vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová a její policejní pravá ruka plukovník Robert Šlachta. Když Bradáčové monstrproces nevyšel, již se v médiích v souvislosti s kauzou neukazuje, aby zdůvodnila debakl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Měli bychom být víc soběstační

Pane Rajchl, souhlasím s vámi, že nemáme čekat na nějakou pomoc ruku odkudkoliv. Není teda třeba opravdu dávat víc na obranu, která je opravdu klíčová? A co třeba větší soběstačnost v zemědělství, ale i dalších věcech. Co proto děláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rédová (Stačilo!): Život má hodnotu, jen když se to politicky hodí?

4:31 Rédová (Stačilo!): Život má hodnotu, jen když se to politicky hodí?

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na rozdíl v přístupu k informacím o konfliktu Ruska a U…