Koudelka (Trikolóra): Covidové očkování

24.12.2020 15:54

Tradiční povinná očkování jsou dlouhodobě zdůvodněna výsledky vědy, ale očkování proti čínské chřipce nemá dlouhou aplikaci.

Koudelka (Trikolóra): Covidové očkování
Foto: Archiv PL
Popisek: Zdeněk Koudelka
reklama

Je správné jej nabídnout rizikovým skupinám starých lidí, zdravotníkům, pracovníkům v domovech důchodců i ostatním, kteří mají o něj zájem - obdobně jako u očkování proti klasické chřipce. Nesmí být však vynucováno státem, ani zaměstnavateli.

Očkování je i kšeft. Nebudu překvapen, až se objeví informace, že výrobci vakcín tlačili na povinné očkování. Nejprve bude nabídka očkování omezena, ale časem výroba vzroste a naopak klesne účinek koronastrašení. Je možné, že se u čínské chřipky projeví omezenost očkování jako u jiných chřipek, když dojde k mutaci viru. Tedy bude tlak na další koronaočkování proti jiným kmenům. To by změnilo lidi v očkovací králíky s tím, že vše jakoby zaplatí stát, ale ten na to vezme peníze z daní.

Ministerstvo zdravotnictví chce propagovat očkování, což je státem placená reklama na určité výrobky. Propagaci jiných dobrovolných očkování si platí výrobci sami, ať jde o očkování proti tradiční chřipce nebo klíšťové encefalitidě. Není důvod utrácet státní finance pro zisk soukromých společností. Výrobci vakcíny na ni obrovsky vydělají a jsou schopni si zaplatit reklamu na své výrobky.

V lednu 2010 se při prasečí chřipce prezident Václav Klaus postavil proti vládou organizovanému vyhazování peněz, když odmítl očkování. Čas mu dal za pravdu, nakonec vláda zaplatila nákup i následnou likvidaci zbytečné očkování látky tamiflu. Je správné říci NE povinnému očkování. Snad jej zákonodárci nenařídí.

Převzato z Profilu.

Newsletter Institutu Václava Klause o covidovém očkování, prosinec 2020. ZDE

Rozhovor Zdeňka Koudelky o koronaviru i dalších věcech. Parlamentní listy 18. 12. 2020. ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): ČSSD se musí vrátit k principům a hodnotám, na které rezignovala

22:02 Rakušan (STAN): ČSSD se musí vrátit k principům a hodnotám, na které rezignovala

Komentář na facebookovém profilu ke zvolení Jana Hamáčka předsedou ČSSD.