Koudelka (Trikolóra): Neudávejme, nehlasme kontakty

06.04.2021 5:29

Ministr zdravotnictví Jan Blatný a hlavní hygienička Pavla Svrčinová se diví, že lidé neudávají své příbuzné a kamarády.

Koudelka (Trikolóra): Neudávejme, nehlasme kontakty
Foto: Archiv PL
Popisek: Zdeněk Koudelka
reklama

Lidé neudávají, s kým se setkali mimo okres či po 21 hodině. Případ bývalého prezidenta Václava Klause odhalil úděsnou praxi hygieny. Václav Klaus, který onemocněl covidem, v rámci trasování poskytl informace o pohybu. Hygiena tyto informace využila k iniciování sankčního řízení proti němu za to, že prý nedovoleně navštívil uzavřený okres Trutnov, tedy ne pro ochranu zdraví lidí. Hygiena protiprávně nepoučuje, že informace poskytnuté při trasování budou užity k postihu těch, kteří je poskytují.

Anketa

Jste pro okamžité otevření restaurací?

43%
57%
hlasovalo: 16368 lidí

Kdo se dívá na seriál Letecké katastrofy, ví, že americký úřad vyšetřující letecké nehody je úspěšný v získávání pravdivých informací tím, že výpověď před ním učiněná nesmí být použita v trestním řízení proti vypovídajícím osobám. Kdyby tomu bylo naopak, řadu věcí by zamlčeli.

Hygiena si musí uvědomit, zda je pro ni prioritou získat informace pro zdravotnický účel nebo pro postih osob, které ji informace sdělují. Za záludné jednání hygieny odpovídá ministr zdravotnictví Jan Blatný z Milionu chvilek, který přeběhl k ANO. Pokud nebude tento ministr odvolán a nenastoupí nový, který zakáže hygieně zneužívání poskytnutých informací k postihu těch, kteří je poskytují, pak každý může odmítnout sdělení informací, pokud by si tím přivodil postih sám nebo osoby blízké.

Je smutné vědět, že ve Velkých Karlovicích na Moravě, které mají silnou odbojovou minulost z dob druhé světové války, píše starosta udání na policii na chalupáře, kteří tam jezdí, protože kašlou na Blatného nedůvodné příkazy.

Neudávejme se navzájem. Nebuďme Blatného konfidenty. Udání se určitou dobu uchovávají a je možné zveřejnit udavače, jako se zveřejnily seznamy agentů Státní bezpečnosti, ať lidé vědí, který soused či starosta donášel.

Převzato z Profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT k zákazu střílení lišek po celou dobu péče o mláďata

22:48 DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT k zákazu střílení lišek po celou dobu péče o mláďata

Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT podporuje iniciativy ochránců zvířat, vedoucí k zákaz…