Kováčik (KSČM): Bakala a jeho pohrobci

06.03.2016 9:18 | Zprávy
autor: PV

Již delší dobu posloucháme stále se měnící sliby majitelů OKD. To nejnovější sdělení, že bude uzavřen Důl Paskov, se horníci dozvěděli z firemních novin. Zhruba 1 300 lidí tak přijde o práci. Tato informace vyplývá z prohlášení výkonného ředitele Antonína Klimši v týdeníku Horník.

Kováčik (KSČM): Bakala a jeho pohrobci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Kováčik

Beze zbytku slušného chování představitelé tohoto kdysi prosperujícího důlního gigantu takovouto děsivou informaci vzkazují přes firemní noviny. Co bude s dalšími doly při laxnosti jednání OKD, se dá jen stěží předpokládat. Na ostravských dolech je stávková pohotovost. O tom, že by byly ředitelem Klimšou informovány odbory, předseda Sdružení hornických odborů Jaroslav Pytlík nic neví. A tak nezbývá, než věřit, že se probudí představitelé státu a razantně zakročí. Jestliže OKD požaduje finanční pomoc, měli by představitelé naší vlády provést kontrolu hospodaření této společnosti. A rozhodně by veškeré finance měly jít na pomoc horníkům a ne pohrobkům Bakaly, kteří v čele s ním nadále ničí společnost, jež by podle některých odborníků mohla i dnes prosperovat.

Moravskoslezský kraj bude mít s řešením této situace hodně práce. A je třeba, aby se stát zaměřil jak na minulý prodej OKD včetně bytového fondu, tak na hospodaření společnosti, kde její představitelé se vší pravděpodobností vyvedli peníze do svých kapes. A dnes čekají s nataženou rukou další peníze od státu. Jediný, kdo si tuto pomoc zaslouží, jsou horníci, pracovníci pomocných provozů, kteří celý život v dolech pracovali, a dnes je ohrožena existence jich samých i jejich rodin.

Ing. Pavel Kováčik, předseda poslaneckého klubu KSČM

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…