Kováčik (KSČM): Horka ovlivňují stav vody

01.08.2018 4:33

Voda se stává velkým problémem. Zásoby spodních vod klesají. Horko a sucho způsobuje znečištění povrchových vod, ve kterých se množí různé organické látky a nastává situace, kdy je těžké z takovéto vody realizovat vodu pitnou, a odborníci varují, že se kvalita vody dostává na limitní hranici.

Kováčik (KSČM): Horka ovlivňují stav vody
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Kováčik

Jsou však i další segmenty, které vodu poškozují. Například hnojiva, které přívalové deště splachují, a ty se tak dostanou až do nádrží. Vody je málo a takovéto „živiny“ prospívají vodnímu květu. Řasy a sinice, případně pesticidy, jsou pro zpracovatele vody problém. U spodních vod, kam se pesticidy dostávají, je v některých oblastech tato situace alarmující.

Podzemní vody tvoří zhruba 47 % pro výrobu pitné vody. Odborníci navrhují různá řešení. Například tzv. šedou vodu, to je vyčištěná odpadní voda. Jde o to, že vodu například z koupelny lze použít ke splachování WC. Budoucnost pro velké aglomerace je i v recyklaci vody.

Voda se stala strategickou surovinou. Proto je nutné věnovat hospodaření s vodou maximální pozornost. Kvalitu pitné vody hygienici i zpracovatelé pečlivě hlídají. Přesto je však třeba přírodě pomoci. Jinak totiž může dojít k nenávratnému poškození vodních zdrojů, což by bylo pro nás pro všechny katastrofa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Evropská unie nás vede zpátky do středověku

18:50 Vích (SPD): Evropská unie nás vede zpátky do středověku

Evropská unie se snaží Českou republiku a další členské státy prostě zničit. To už se nedá nazývat j…