Kováčik (KSČM): Skláním se před těmi, co se vymanili ze zaprděnosti popřevratové české politiky

02.03.2016 15:39 | Zprávy
autor: PV

Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 3. 2016

Kováčik (KSČM): Skláním se před těmi, co se vymanili ze zaprděnosti popřevratové české politiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Kováčik

Děkuji za slovo. Pane předsedající, paní a pánové, já se naopak hluboce skláním před těmi, kdo se dokázali vymanit ze slupky zapšklosti, zaprděnosti popřevratové české politiky (Pokřik a bouchání do lavic vpravo.) a dokázali vzdát hold i těm, kteří v roce 1939 na základě rozhodnutí z Londýna vzdali hold studentům, kteří byli vyloučeni z českých vysokých škol, a těm obětem, které přinesli. Prvně byla tato událost.

My jsme nezpochybnili ani tu první část názvu, hlasovali jsme pro ni samozřejmě, i v souvislosti s tím, že přišla konečně zpět ta druhá část názvu. Nebyl to žádný komunistický svátek, jak vy jste tady někteří chtěli tvrdit anebo někteří dokonce tvrdíte, byl to svátek mezinárodní, byl to den studentstva. Já jsem byl také student, řada z nás byli také studenti, někteří pravda dříve, někteří pravda později, někteří jsme byli dokonce studenti, kteří poctivě studovali pět, šest či více let, někteří studovali jenom tu Plzeň - pardon, dneska už třeba je to v pořádku - v takovém řekněme zkráceném řízení, ale to už přinesl život. Kdysi se a za té první republiky se studovalo také, pokud vím, docela poctivě a vyžadovaly se ty znalosti. Nestačilo jenom přijít, zapsat se a za několik málo týdnů mít titul. Takže prosím pěkně ještě jednou - děkuji všem, kdo se dokázali vymanit z připitomělých schémat. Děkuji.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krutáková (STAN): Chceme od ministra jasné vysvětlení

21:02 Krutáková (STAN): Chceme od ministra jasné vysvětlení

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k personálním změnám v institucích podléhajících MŽP.