Kováčik (KSČM): Vláda je někde pryč...

15.09.2016 10:42

Vyjádření k nutnosti přerušit jednání sněmovny v rámci 49. schůze sněmovny 15. září kvůli nedostatečnému počtu poslanců, potažmo členů vlády:

Kováčik (KSČM): Vláda je někde pryč...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Kováčik

Paní a pánové, já jsem velmi nerad, že ta situace nastává.

Nicméně Sněmovna není usnášeníschopná o věcech, o kterých má za chvíli hlasovat, o tématech, která se týkají České republiky, našich povinností, co se týká správy našeho státu, není dostatečný počet poslanců a poslankyň přítomen.

Ale není ani dostatečný počet ministrů a ministryň přítomen, vládní lavice až na výjimky zejí prázdnotou. Pouze krajní dva sloupové, kteří zde bývají, tak zde jsou, jinak vláda je pryč někde.

Dovolím si tedy požádat vzhledem k tomu, že počet přihlášených poslanců se nemění, o přestávku na poradu klubu KSČM do 11 hodin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Všechna pravidla musí být odůvodněná a srozumitelná

15:50 Piráti: Všechna pravidla musí být odůvodněná a srozumitelná

Komentář na facebookovém profilu ke koronavirové pandemii