Kovářová (STAN): Děti by měly vyrůstat doma

08.08.2021 13:03 | Komentář

Komentář na facebookovém profilu k zrušení kojeneckých ústavů

Kovářová (STAN): Děti by měly vyrůstat doma
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Republikový sněm Strany soukromníků. Místopředsedkyně STAN Věra Kovářová živě

Dobrá zpráva! Poslanecká sněmovna schválila návrh, který přinese prakticky konec kojeneckých ústavů v ČR. Do tzv. kojeňáků už totiž nebude možné umístit děti do tří let věku s výjimkou dětí těžce postižených a sourozenců. Děti by měly vyrůstat doma, v rodinné péči, která proti té ústavní nabízí nespočitatelné množství přidaných hodnot a výhod.

Jedním z nejvýstižnějších argumentů, které jsem slyšela zaznít na podporu přijatého návrhu, byla všeříkající věta: děti by přece neměly mít doteky na příděl. Takže za mě palec nahoru poslancům, kteří se naprostou většinou rozhodli podpořit pěstounskou péči a umožnili nejmenším dětem vyrůstat v rodinném prostředí, namísto v ústavech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Petice proti povinnému očkování

14:04 Okamura (SPD): Petice proti povinnému očkování

Komentář na facebookovém profilu k povinnému očkování.