Kovářová (STAN): Název zůstává, což ušetří spoustu času i peněz

28.07.2021 12:26 | Zprávy
autor: PV

Projev na 113. schůzi Poslanecké sněmovny 28. července 2021 k zákonu o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině

Kovářová (STAN): Název zůstává, což ušetří spoustu času i peněz
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Republikový sněm Strany soukromníků. Místopředsedkyně STAN Věra Kovářová živě

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolte abych se vyjádřila k novele zákona o dětských skupinách za klub Starostové a nezávislí. Dětské skupiny jsme vždycky považovali jako alternativu pro ty, kteří chtějí jít dříve do práce, popřípadě potřebují studovat a podobně. Pro studenty to byla velmi výhodná záležitost. Také to řešilo situaci v obcích, kde byla nedostatečná kapacita v mateřských školách a samozřejmě také pro menší obce, kde si mateřskou školu zřídit nemohly. Proto jsem ráda, že vznikl kompromis v podobě pozměňovacího návrhu, na kterém se podílely všechny poslanecké kluby a také samozřejmě Ministerstvo práce. Jsem ráda, že ač se kompromis rodil poměrně dlouho a bolestně, že nakonec zůstává název. Ušetří spoustu, nejen času, ale i peněz dětským skupinám. Také kvituji, že děti budou moci dětské skupiny navštěvovat do zahájení školní docházky, tím se vyřeší právě ony problémy, které jsem zmínila nahoře proč dětské skupiny ano, zůstanou zachovány v dětských obcích, bude se řešit dostatečná kapacita v jiných regionech a také je zřejmé jak budou financovány dětské skupiny. Je to kompromis před kterým souhlasíme, ač bychom si některé věci představovali jinak, nicméně pokud projde komplexní pozměňovací návrh, tak novelu zákona o dětských skupinách klub STAN podpoří.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

7:16 Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

Náhlý boj o prezidentské pravomoci je pouze pokusem o využití momentálního rozložení sil po volbách …