Kovářová (STAN): Potravinové banky potřebují větší podporu státu

03.12.2020 9:45

Řada lidí z ohrožených skupin společnosti se potýká s dlouhodobými existenčními problémy, které pandemie koronaviru ještě více prohloubila. Tito lidé nyní častěji využívají pomoci od potravinových bank, a proto se jeden z pozměňovacích návrhů poslankyně Věry Kovářové k návrhu státního rozpočtu zaměřuje na alokaci 20 milionů korun právě potravinovým bankám.

Kovářová (STAN): Potravinové banky potřebují větší podporu státu
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Republikový sněm Strany soukromníků. Místopředsedkyně STAN Věra Kovářová živě
reklama

Potravinové banky poskytují pomoc charitám, samoživitelkám a samoživitelům, poskytovatelům sociálních služeb nebo seniorům. V současné době koronaviru ale postrádají finance na základní potraviny i další skupiny obyvatel. Podle Kovářové je nutné, aby vláda zvýšila finanční podporu pro jejich zajištění.

Anketa

Jste pro dobrovolné testování antigenními testy ZDARMA?

76%
24%
hlasovalo: 7140 lidí

„Nejenže se potravinovým bankám zvýšil počet klientů, ale v důsledku pandemie potravinové banky v mnohých případech přišly i o sponzory nebo se setkaly s nedostatek darovaných trvanlivých potravin. Na tuto situaci vláda reagovala až po několika apelech tím, že ze státního rozpočtu pro potravinové banky vyčlení dvacet milionů korun,“ vysvětluje Kovářová.

V důsledku dopadu pandemie se předpokládá, že počet obyvatel, kteří se ocitnou závislí na pomoci od těchto organizací, ještě přibyde. I přesto, že dochází k pravidelnému navyšování dotací, navrhuje Kovářová zvýšit alokace pro potravinové banky, které chce nyní vláda jednorázově vyčlenit.

Věra Kovářová na tento problém již upozorňovala ministryni práce a sociálních věcí i ministra zemědělství. V minulých dnech se také celá řada politiků STAN zapojila do sbírky potravinových bank.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Navrkal (Piráti): Kdo žádá o veřejné peníze, musí být vůči státu transparentní

23:34 Navrkal (Piráti): Kdo žádá o veřejné peníze, musí být vůči státu transparentní

Projev na 79. schůzi Poslanecké sněmovny 19. ledna 2021 k zákonu o evidenci skutečných majitelů