Kovářová (STAN): Problém s vodou máme i my v střední Evropě

22.03.2023 15:45 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Světovému dni vody

Kovářová (STAN): Problém s vodou máme i my v střední Evropě
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Republikový sněm Strany soukromníků. Místopředsedkyně STAN Věra Kovářová živě

Dnes je Světový den vody. OSN ho ustanovila v roce 1992 jako připomenutí, že více než miliarda lidí na světě nemá dostatek pitné vody. Letos, po více než třiceti letech akcí a pokusů o nápravu, však není situace o nic lepší. A to i přes snahu mnoha a mnoha lidí. Například (a skutečně jen namátkou) Arcidiecézní charita Praha financuje vrtání studní v africké Ugandě.

Dnešek je však také den, kdy si musíme připomenout, že problém s vodou máme i my v střední Evropě. Jakkoliv to v některých letech nevypadá, celkově dlouhodobě ji ubývá. Našim úkolem je přispět k zadržování vody v krajině. A nebojím se říct, že i za cenu jejího méně intenzivního využívání. Protože skutečným bohatstvím jsou čisté zurčící potůčky a prostředí, které díky vodě rozkvétá.

Nejsem ochranář za každou cenu, ale v minulosti bylo v této zemi učiněno mnoho špatných rozhodnutí, která poškodila naši krajinu a přírodu. Příští kompromisy musí být daleko více poučené a právě vodu bychom měli ctít na prvním místě.

Bez vody není život. Je to pravda, na kterou, prosím, nezapomínejme...

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Vzdát se míru znamená zemřít pro Ukrajinu, řekl Orbán

22:12 Okamura (SPD): Vzdát se míru znamená zemřít pro Ukrajinu, řekl Orbán

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k míru na Ukrajině.