Kozár (ANO): Jednotka sboru dobrovolných hasičů bude mít další cisternu

06.02.2023 21:24

Dobrovolní hasiči dostali nabídku na pořízení zásahového vozidla Tatra. Rada města schválila nákup vozidla, potvrdit to ještě musí zastupitelé.

Kozár (ANO): Jednotka sboru dobrovolných hasičů bude mít další cisternu
Foto: jh.cz
Popisek: Pohled na Jindřichův Hradec

„Velkokapacitní cisterna zvýší akceschopnost jednotky. Jindřichohradečtí dobrovolní hasiči tak budou mít k dispozici pro prvotní zásah spolu s hasičským záchranným sborem 26 m3 hasiva namísto 17 m3, což se ukázalo při lednovém požáru v centru města jako velmi důležité,“ řekl starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár. 

Anketa

Jak zatím hodnotíte kroky zvoleného prezidenta Petra Pavla?

3%
95%
hlasovalo: 30584 lidí

Jednotka sboru dobrovolných hasičů bude mít díky cisterně také lepší vybavení pro řešení mimořádných událostí v důsledku sucha, které má dopad na vznik lesních požárů a požárů travních a polních porostů.

V současné době je zásahová jednotka města Jindřichův Hradec vybavena zásahovým vozidlem CAS 20 Scania, dopravním automobilem Mercedes-Benz Sprinter 4x4 a dopravním automobilem Renault Master.

Nabídka na odkup starší cisterny se vyskytla v době, kdy je schválen rozpočet na rok 2023 a nebylo s částkou na úhradu kupní ceny počítáno, proto je potřeba provést rozpočtové opatření, které musí schválit ještě zastupitelé.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Válek: Jak zajistit a poskytnout dětem dietní stravu

15:14 Ministr Válek: Jak zajistit a poskytnout dětem dietní stravu

Informace na svém veřejném facebookovém profilu k nové metodice poskytování dietní stravy v rámci šk…