Kozlová (Piráti): Testujme tak, aby děti mohly sportovat a tvořit

4. 5. 2021 5:35

Česko čeká alespoň částečný návrat k volnočasovým aktivitám dětí a mládeže.

Kozlová (Piráti): Testujme tak, aby děti mohly sportovat a tvořit
Foto: Lenkakozlova.cz
Popisek: Poslankyně Lenka Kozlová z Pirátské strany
reklama

Dlouho očekávaná racionalizace opatření týkající se volnočasových aktivit čeká děti, mládež a rodiče od 10. května, tj. od příštího pondělí.

Anketa

Považujete činnost konspiratori.sk, nebo spolku NELEŽ za korektní?

2%
97%
1%
hlasovalo: 1547 lidí

Opatření budou platná po celé ČR kromě tří krajů, o nichž se má rozhodnout v čtvrtek. Uvolnění mimoškolní výchovy a vzdělávání, pořádání kurzů, školení a lektorství, kulturních akcí, otevření hradů, zámků nebo muzeí dnes po jednání přislíbili zástupci vlády. Volnočasové spolky mají podléhat stejným hygienickým opatřením, jako tomu bude ve sportovních oddílech. Nicméně už dnes je množství aktivit, které vláda povolí oficiálně až od příštího pondělí, provozovaných v tzv. šedé zóně. Je proto zásadní, aby provozování aktivit, které vyžadují přítomnosti většího množství osob, provázela podobná protiepidemická opatření, jako např. v případě organizovaného amatérského sportu. V pátek proto Podvýbor pro mládež a volnočasové aktivity schválil mnou spolupodepsaný návrh na zahrnutí volnočasových aktivit do plánu rozvolnění.

V návrhu předloženém Podvýboru pro mládež a volnočasové aktivity jsme vyzvali ministerstva školství a zdravotnictví, aby význam volnočasových aktivit dětí a mládeže pořádaných spolky a organizacemi zohlednily při rozvolňování protiepidemických opatření stejně jako amatérský sport. Opatření se má ve výsledku týkat desítek až stovek tisíc dětí, které jsou členy klubů, spolků nebo organizací, které přispívají k rozvoji aktivit dětí a mládeže. Rozvolňování by zároveň měla provázet opatření, o jejichž doručení jsem v tomtéž návrhu požádala Ministerstvo zdravotnictví. Materiály by měly být poslancům podvýboru předloženy do 6. května. S tímto termínem souhlasili i přítomní zástupci ministerstev zdravotnictví a školství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Diskuse obsahuje 9 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Nemůžu vědět, jestli byl, nebo bude, nebo je, vydán mezinárodní zatykač

18:42 Premiér Babiš: Nemůžu vědět, jestli byl, nebo bude, nebo je, vydán mezinárodní zatykač

Odpověď na interpelaci poslance Holíka na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 6. května ve věci Vrbětice,…