Krák (ČSSD): Díky nové lávce přes frekventovanou silnici v obci Sedlec bezpečněji

01.08.2021 9:20

K většímu bezpečí chodců i motoristů na frekventované silnici z Českých Budějovic na Písek v obci Sedlec přispěl kraj částkou 7,52 milionu korun

Krák (ČSSD): Díky nové lávce přes frekventovanou silnici v obci Sedlec bezpečněji
Foto: ČSSD
Popisek: ČSSD

Na vybudování lávky a úpravu křižovatky v Sedlci na Českobudějovicku přispěl kraj částkou 7,52 milionu korun.

Anketa

Koho byste si přáli jako „novou krev“ v Poslanecké sněmovně?

hlasovalo: 13863 lidí

Pomohl tím zvýšit bezpečnost pěších i motoristů v obci, kterou prochází frekventovaná silnice na trase mezi Českými Budějovicemi a Pískem. Konkrétně v místě, kde se stala řada smrtelných nehod a dalších kolizí mezi chodci a automobily i mezi motoristy samotnými. Informoval o tom náměstek hejtmana pro dopravu Antonín Krák ve čtvrtek 29. července, kdy byly na lávce pro pěší slavnostně odhaleny pamětní desky organizací, které se na realizaci uvedeného projektu podílely.

Celý projekt si vyžádal náklady 59,42 milionu a o zbytek financování se dále podělily obec Sedlec 27 miliony s příspěvkem 18,9 milionu od Státního fondu dopravní infrastruktury a Ředitelství silnic a dálnic ČR částkou 24,9 milionu korun. „Velice mě těší, že jsme jako kraj mohli přispět k tomu, aby byl pohyb obyvatel z jedné části Sedlce do druhé přes frekventovanou silnici díky nové lávce bezpečnější. A zároveň se křižovatka silnice na tahu České Budějovice – Písek s místní komunikací stala například díky vytvoření odbočovacích pruhů bezpečnější i pro řidiče,“ sdělil Krák.

Starosta Sedlce Jaroslav Houba pak připomněl, že stavba lávky a úpravy křižovatky trvaly zhruba rok a do provozu byly uvedeny na podzim loňského roku. „Odhalení pamětních desek a setkání s poděkováním všem, kteří se na projektu finančně i stavebně podíleli, jsme, bohužel, kvůli opatřením v rámci pandemie koronaviru mohli uskutečnit až nyní,“ vysvětlil starosta.

Obcí Sedlec projede na trase České Budějovice – Písek denně průměrně 20 tisíc automobilů. „Úspěšné dokončení celého projektu proto považuji za velký přínos pro naše obyvatele, kteří to kvitují s povděkem. A také pro všechny motoristy, kteří tímto dříve problematickým místem projíždějí,“ uzavřel Houba.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hamáček: Cíl je jasný, situace z první migrační krize se nesmí opakovat

8:38 Ministr Hamáček: Cíl je jasný, situace z první migrační krize se nesmí opakovat

380,5 milionu korun. Přesně tolik investovalo Ministerstvo vnitra (MV) od roku 2015 do nové techniky…