Krák (ČSSD): Kraj zabezpečí skálu mezi Českým Krumlovem a Větřním, aby se nezřítila na silnic

03.03.2022 9:02 | Tisková zpráva

Bezpečnost především. To je hlavní důvod, proč se kraj rozhodl zajistit skálu podél silnice mezi Českým Krumlovem a Větřním. Stěna je totiž nestabilní a hrozí její zřícení na vozovku. Práce potrvají zhruba od poloviny března do září letošního roku a vyžádají si náklady necelých 35 milionů korun. Potvrdil to náměstek hejtmana pro dopravu Antonín Krák.

Krák (ČSSD): Kraj zabezpečí skálu mezi Českým Krumlovem a Větřním, aby se nezřítila na silnic
Foto: kraj-jihocesky.cz
Popisek: Hejtman Jiří Zimola a krajský radní pro dopravu Antonín Krák na úterní tiskové konferenci při prezentaci modernizace silnic II. a III. tříd na jihu Čech.

„Skalní svah o délce 480 a výšce až 60 metrů posoudila Česká geologická služba, která jej zařadila do kategorie s největším možným rizikem jeho zřícení. V rámci sanace stěny budou odstraněny náletové dřeviny a nestabilní kamenné bloky. Následně bude svah zajištěn vysokopevnostní ocelovou sítí spolu s bariérami a ochrannými ploty,“ nastínil Krák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Svobodu slova nelze zastavit

Uvědomujete si ten paradox, že zrovna vy mluvíte o svobodě slova a stěžujete si na její omezování? Nemají to snad komunisti ve své ideologii? A uvědomujete si, že to byli oni, kdo ji ti potlačovali a donutili tak kvůli tomu řadu lidí o k emigraci, protože jednoduše šli za svobodou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlínský (SPD), Doležal (SPD): Jak s námi Armáda ČR pěkně zacvičila

16:04 Zlínský (SPD), Doležal (SPD): Jak s námi Armáda ČR pěkně zacvičila

Technologie nám mají sloužit, ne nás ovládat. Jenže když se podíváme, kam dnešní digitalizace směřuj…