Kraus (ODS): Podporujeme pomoc téměř milionu pacientů a apelujeme na Sněmovnu, aby změny nebrzdila

21.07.2021 12:20

Na tiskovém brífinku před jednáním Senátu shrnuli zástupci senátorského klubu ODS a TOP 09 své postoje k jednotlivým zákonům, kterými se bude horní komora zabývat.

Kraus (ODS): Podporujeme pomoc téměř milionu pacientů a apelujeme na Sněmovnu, aby změny nebrzdila
Foto: romankraus.cz
Popisek: Roman Kraus

„Náš klub výraznou většinou podpoří změnu Listiny, která zakotvuje právo na obranu se zbraní. Jsme také rádi, že v rámci lex Dukovany se povedlo vyřadit případné zájemce ze států, které by mohly být bezpečnostním rizikem,“ uvádí předseda klubu Zdeněk Nytra.

„Jsme jedna z posledních pěti zemí, která neumožňuje svým občanům korespondenční volbu, proto jsme si jako Senát vzali za úkol, že takový návrh připravíme a schválíme tak, aby se jím mohla zabývat nově ustavená Poslanecká sněmovna. Ve stávajícím složení je bohužel takové zjednodušení voleb pro naše krajany v zahraničí nepřípustné,“ vysvětluje místopředseda klubu Tomáš Czernin.

„Zákon o veřejném zdravotním pojištění je klíčovou novelou především pro pacienty se vzácnými onemocněními, protože jim po letech konečně usnadní přístup k moderním a účinným terapiím, které jsou ale poměrně drahé. Stejně tak jsme rádi za legislativní úpravu Centra duševního zdraví a jeho organizací. V rámci této legislativy jsme předložili jen několik pozměňovacích návrhů, které řeší legislativní chyby, a apelujeme na Sněmovnu, aby úpravy schválila co nejdříve,“ říká senátor Roman Kraus.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Molnár (ČSSD): Hlas pro ČSSD jako dík Janě Maláčové

16:31 Molnár (ČSSD): Hlas pro ČSSD jako dík Janě Maláčové

Můžeme formulovat deset nebo dvacet důvodů proč volit v říjnových volbách do poslanecké sněmovny ČSS…