Kremlík: Respektuji rozhodnutí premiéra, oponoval jsem mu v otázce ukvapeného zrušení zakázky

20.01.2020 19:28 | Zprávy
autor: PV

Respektuji rozhodnutí premiéra. Mojí prioritou bylo spuštění systému elektronických dálničních známek tak, aby nedošlo k žádnému zdržení a lidé jej od příštího roku mohli používat. Věřil jsem SFDI, že má takovou zakázku absolutně pod kontrolou, a SFDI mě o tom opakovaně ujistil. Proto jsem také premiérovi oponoval v otázce ukvapeného zrušení celé zakázky.

Kremlík: Respektuji rozhodnutí premiéra, oponoval jsem mu v otázce ukvapeného zrušení zakázky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Kremlík

Oceňuji, že premiér zmínil můj tah na branku. Na Ministerstvu dopravy jsem nastartoval nebo dotáhnul spoustu věcí:

  • úspěšně a bez problémů jsme spustili nový mýtný systém, mimochodem také mediálně tisíckrát zpochybňovaný a kritizovaný,
  • předložili jsme novelu liniového zákona, která má zkrátit přípravu staveb o tři až čtyři roky,
  • modernizace dálnice D1 postupuje podle plánu a skončí v roce 2021,
  • urychlili jsme přípravu vysokorychlostních tratí,
  • podařilo se nám vyjednat pro letošní rok rozpočet na dopravní stavby ve výši 93 miliard korun, který zajistí pokračování v rekordní výstavbě dálnic, silnic I. třídy a železnic,
  • na dálnicích se nám konečně podařilo umístit na 66 nejrizikovějších sjezdech značku STOP-PROTISMĚR.

Chtěl bych poděkovat všem svým kolegům, kteří mi v nelehké roli ministra dopravy v uplynulých měsících pomáhali. Svému nástupci přeji při dořešení řady úkolů hodně úspěchů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Funkce

Podle vás Turek svým počtem funkcí nějak vybočuje? Podle mě je bohužel celá řada politiků, co myjí xxx funkcí. Proč tomu nezamezíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.