Ve volné návaznosti na Audit národní bezpečnosti ČR proběhla v květnu konference „StratCom Summit 2017“, a to ve dnech 15. – 19. 5. 2017 přímo v prostorách Ministerstva vnitra ČR. Záštitu nad konferencí převzali ministr vnitra p. Chovanec a předseda vlády ČR p. Sobotka.
Podle tiskové zprávy spolku Evropské hodnoty: „Stratcom Summit je jedinečnou konferencí zaměřující se na boj proti nepřátelským dezinformačním operacím.“
Tak se podívejme, jaké dezinformace vznikly od samotných aktérů
Podle Zpravodajství Ministerstva vnitra „Příspěvky v rámci konference se věnovaly především problematikám působení cizí moci, ovlivňování voleb, boji proti islámskému extremismu, boji proti terorismu, kybernetickým útokům, zkvalitnění strategické komunikace, budování odolnosti státních struktur a možnostem jejich spolupráce se soukromým a neziskovým sektorem.“
To tisková zpráva spolku Evropských hodnot projednávanou tématiku ještě rozšířila na „ruskou dezinformační kampaň a na olivové operace, na vedení hybridní války, na aktivity ruských zpravodajských služeb, na bezpečnostní situaci v Pobaltí a na ruskou hrozbu v regionu“.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



