Kresa (Svobodní): Podpoříme širší spolupráci armády a škol

20.03.2016 21:20 | Zprávy
autor: PV

Současný stav naší obranyschopnosti se nachází na tristním bodě. Na velmi nízké úrovni také najdeme tělocvičné schopnosti naší mládeže, nemluvě o tom, že celková úroveň školství se dlouhodobě snižuje. Jak z toho ven?

Kresa (Svobodní): Podpoříme širší spolupráci armády a škol
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Zlepšením spolupráce mezi armádou a školami! Díky níž se podaří postupně doplnit stavy vojska, zlepšit tělocvičné schopnosti mládeže a pozdvihnout školství i obranu republiky. Tato spolupráce by se odehrávala na třech následujících úrovních:

1.Základní školy

V rámci základních škol se chceme zaměřit především na výuku tělocviku, které by neměla zmizet z osnov, jak to prosazují neomarxisté, ale naopak by v nich měla nadále zůstat a zlepšovat se. Jeden z hlavních nedostatků pozorujeme v nízké úrovni všestranných pohybových dovedností žáků. Čili v absenci základních gymnastických schopností. Děti sice umí hrát kopanou, florbal či košíkovou, ale kotoul vzad nebo výmyk či společně pochodovat ve dvouřadu už nezvládají. Toto tvrzení sice nemůžeme vztáhnout na všechny žáky, ovšem u většiny nejspíše bude pravdivé. Schválně zkuste požádat vlastní děti, aby před vámi udělali kotoul nebo stojku. Zvládnou to?

Za výuku tělocviku nesou zodpovědnost především školy a jejich zřizovatelé. Právě ti musí najít cestu k nápravě, a to nejen skrze změnu vzdělávacích programů.

Co se týče spolupráce základních škol a vojska, měla by se odvíjet od každoročních setkání, kdy do škol zajdou příslušníci naší armády a poutavě žákům osvětlí, co zajišťuje armáda pro stát a jaké je to být vojákem. Zároveň jim mohou ukázat část výstroje a výzbroje. Tyto události by svým stylem připomínaly dřívější branné dny. Šlo by o to žáky od armády neodradit, nýbrž v nich vzbudit zdravou zvídavost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.