Krkoška (ANO): Chceme, aby se žádná z oblastí necítila znevýhodněná

25.03.2017 12:30

Rekonstrukce chodníků, nová hřiště, oprava školek a škol i modernizace budov občanské vybavenosti. To vše dostalo zelenou díky dotačnímu Programu obnovy a rozvoje venkova MSK. Letos kraj podpoří celkem 97 projektů za 23 milionů korun, které vyčlenil ze svého rozpočtu.

Krkoška (ANO): Chceme, aby se žádná z oblastí necítila znevýhodněná
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Program obnovy a rozvoje venkova MSK je primárně určen venkovským obcím do tří tisíc obyvatel a dobrovolným svazkům obcí na rekonstrukce a výstavbu, občanskou vybavenost, místní komunikace i na podporu činnosti projektových manažerů a poradců v mikroregionech. Obce mohou dosáhnout na částku ve výši 300 tisíc korun, svazky obcí až 100 tisíc korun.

„Chceme, aby se region rozvíjel rovnoměrně a aby se žádná z jeho oblastí necítila znevýhodněná. Obce mohou díky financím, určeným na obnovu a rozvoj, získat peníze na aktivity, na které jim v obecním rozpočtu už nezbývá. Letos se nám podařilo navýšit částku dotačního programu proti loňskému roku o zhruba 3,2 milionů korun. Zájem o dotaci byl opět velký,“ říká Jan Krkoška, náměstek hejtmana MSK pro regionální rozvoj.

Program obnovy a rozvoje venkova kraj vyhlašuje od roku 2004. Za tu dobu získalo podporu 980 projektů za téměř 302 milionů korun. V loňském roce byl z těchto peněz například zrekonstruován kulturní dům v Jistebníku, vybudovány chodníky v Albrechtičkách, zkvalitněno zázemí na obecním letním koupališti v Úvalně, rekonstruován dům služeb ve Slezských Rudolticích nebo upraven sportovní areál v Radkově.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Doufám, že nás s Čínou nečeká další deja vu...

22:02 Niedermayer (TOP 09): Doufám, že nás s Čínou nečeká další deja vu...

Komentář na facebookovém profilu k některým obchodním strategiím Číny.