Krkoška (ANO): Technotrasa odměňuje, na turisty čekají zajímavé dárky

04.07.2021 18:41

Piknikové deky nebo například softshellové bundy mohou výletníci dostat za body, které nasbírají při návštěvách TECHNOTRASY. Startuje nový motivační program.

Krkoška (ANO): Technotrasa odměňuje, na turisty čekají zajímavé dárky
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Jan Krkoška

Na Technotrasa Card mohou návštěvníci sbírat body, které pak vymění za různé dárky. Čeká je také slosování o hodnotné ceny.

Anketa

Do voleb zbývá sto dní. Kdo podle vás bude příštím premiérem?

hlasovalo: 14988 lidí

„Zavedením Technotrasa Card bychom rádi motivovali návštěvníky, aby se vydali i na méně známá místa a objevovali všechny technické skvosty Technotrasy. Máme být na co pyšní a chceme se o naše poklady podělit s co největším počtem lidí,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška a dodal, že Technotrasa je projekt s původně 12 technickými památkami, který vznikl v roce 2012. „Postupně se Technotrasa rozvíjí a rozrůstá, aktuálně už je její součástí 31 subjektů. Sedmnácti z nich Moravskoslezský kraj jen letos přispěl skoro 2,4 milionu korun v rámci dotačního programu na podporu technických atraktivit.“

Designové karty Technotrasa Card zájemci dostanou na jednotlivých místech Technotrasy. „Za každou návštěvu placených zážitkových aktivit Technotrasy získají výletníci body, které pak vymění za dárky, jako jsou piknikové deky, softshellové bundy, stylová trička, náušnice nebo třeba plecháčky. Drobnější dárky si mohou vyzvednout přímo u jednotlivých provozovatelů atraktivit, hodnotnější ceny v kanceláři krajské destinační společnosti Moravian-Silesian Tourism v Dolních Vítkovicích. Držitelé karty se navíc budou moci zúčastnit podzimního slosování o hodnotné ceny,“ vysvětlil jednatel krajské destinační společnosti MS Tourism Petr Koudela a upřesnil, že body budou na kartu načteny při návštěvě jednotlivých placených atraktivit. Použity k tomu budou buď čtečky QR kódů, nebo chytré telefony. „Stav svých bodů na Technotrasa Card si může každý ověřit na svém on-line účtu, který může sledovat ihned po aktivaci na stránkách Technotrasa Card, kam se dostane i z webu Technotrasy. Přihlášení i aktivace jsou jednoduché, pokud ale bude třeba, se vším ochotně pomohou pracovníci jednotlivých subjektů Technotrasy,“ dodal Petr Koudela.

Jednotlivá místa Technotrasy návštěvníkům na kartu přidají různý počet bodů, například prvorepublikový bunkr MO-S5 Na Trati v Bohumíně je za 35 bodů. „Přitom už 30 bodů může turista vyměnit za placku s logem Technotrasy, nebo si může naspořit body na softshellovou bundu za 600 bodů,“ zmínil Petr Koudela s tím, že přehledné informace nejen o počtů bodů za návštěvu jednotlivých míst zájemci opět najdou na webu Technotrasy.

„Na celém projektu je zajímavé i to, že každý člen rodiny nebo týmu může mít svou vlastní kartu, na kterou se mu budou jeho vlastní body přičítat. To znamená, že každý má šanci na dárek, který si v nabídce vyhlídne. Dárky budou rozdávány do vyčerpání zásob, takže není na co čekat,“ uzavřel náměstek hejtmana Jan Krkoška.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SPOLU: Rok po ekologické havárii na Bečvě chceme znát jasné viníky

22:21 SPOLU: Rok po ekologické havárii na Bečvě chceme znát jasné viníky

Je to rok od ekologické havárie na řece Bečvě, při které jedovaté chemikálie zamořily 40 kilometrů t…