Krnáčová (ANO): Lítačka slaví sto let Československa novým designem

03.10.2018 12:40

U příležitosti stoletého výročí Československa oblékla Lítačka nový kabát. Karta z limitované edice s motivem pražských Hradčan může sloužit jako unikátní památka na kulaté výročí vzniku státu. Od dnešního dne si o ni mohou zájemci zažádat zdarma ve Škodově paláci v Praze.

Krnáčová (ANO): Lítačka slaví sto let Československa novým designem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adriana Krnáčová

„V rámci oslav vzniku republiky jsme přichystali pro cestující malý dárek v podobě speciálního vydání Lítačky s vyobrazením metropole. Ti, kdo si kartu bezplatně pořídí, tak budou mít pěknou vzpomínku na letošní významné výročí,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

O kartu z limitované edice je možné zažádat od 1. do 31. října ve Škodově paláci v Praze, a to zdarma.

„Touto speciální edicí navazujeme na dvě předchozí. Jako první limitovanou sérii jsme vyrobili karty určené zejména pro děti s obrázky zvířat z pražské zoo, minulý měsíc následovala karta s motivy Středočeského kraje, mimo jiné jako připomínka toho, že Lítačku mohou od srpna díky novému regionálnímu dopravnímu systému využívat i cestující v tomto regionu. Nyní nabízíme kartu s hradčanským panoramatem. Doufám, že takto podpoříme sběratelskou tradici speciálních karet,“ doplnil Michal Fišer, generální ředitel městské společnosti Operátor ICT, která spravuje regionální dopravní systém PID Lítačka.

PID Lítačka – revoluční krok pro pohodlné cestování

Jednodušší placení ve veřejné dopravě je hlavním přínosem nového digitalizovaného systému PID Lítačka, který Praha a Středočeský kraj spustily na konci srpna. Cestující mají nově na výběr více nosičů, na které si mohou nahrát dlouhodobé časové kupóny. Kromě Lítačky mohou lidé využít možnosti nahrání jízdného na bezkontaktní platební karty nebo In kartu ČD. Zároveň je k dispozici nová mobilní aplikace PID Lítačka, která umožňuje pohodlný nákup jednorázových lístků. Funguje také nový e-shop na www.pid.litacka.cz, kde cestující vyřídí vše spojené s pořízením Lítačky a nákupem kupónů.

Karta Lítačka neslouží pouze pro cestování pražskou hromadou dopravou a nově, se spuštěním regionálního dopravního systému PID Lítačka, i veřejnou příměstskou dopravou ve Středočeském kraji, ale rovněž se dá Lítačkou prokazovat v městských knihovnách v Praze. V Praze je možné díky Lítačce získat slevy na vstupy například do řady památek či sportovišť. Lidé využívající elektromobily rovněž mohou Lítačku použít pro otevírání nabíjecích stanic v síti PRE v hlavním městě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Netolický: Nerozhoduje jenom nejnižší nabídka, ale také rychlost

10:47 Hejtman Netolický: Nerozhoduje jenom nejnižší nabídka, ale také rychlost

Na posledních dvou zasedáních schválila Rada Pardubického kraje záměr investovat do oprav středních …