„V případě dlouho trvajícího extrémního sucha a přes selhání všech opatření se můžeme bavit o pomoci občanů, kteří vlastní studny. Ale v momentě, kdy vláda dělá velmi málo pro zadržení vody v krajině, kdy stále nejsou velcí zemědělci motivováni hospodařit na menších půdních celcích, je takové řešení alibistické a diskriminační vůči těm, kteří se o svou vodu starají,“ říká poslankyně Jana Krutáková.
„Vláda vlastně říká: já se o vodu nestarám, ale ty se o tu svou staráš dobře, tak mi ji dej. Takže ti, kteří jednou zaplatili za své studny, zaplatí nedobrovolně znovu. Jediné dlouhodobé řešení přitom je reformovat zemědělskou politiku a motivovat velké hráče, aby se vrátili k šetrnému způsobu obdělávání půdy,“ dodává Krutáková.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

8:14 Kubásek: Skutečné náklady ETS 2, které ministerstvo bagatelizuje
Ministr Hladík bagatelizuje dopady ETS 2: tržní cena povolenek už se blíží dvojnásobku 45 €/t, soft …
- 6:16 Kavij (KSČM): Ministerstvo obrany má díky zbrojařskému lobbingu NATO žně
- 22:14 Farský (STAN): Ve střední Evropě posilují antievropské a antiukrajinské síly
- 20:16 Mádlová (ANO): Piráti slibují modré z nebe. Připomeňme si fakta o nich
- 20:06 Hejtman Holiš: Žádám prezidenta o veto školského zákona
- 18:02 Rajchl (PRO): Pokud uspějeme, od totalitního kyjevského režimu se distancujeme