Kružíková (ČSSD): Vysočina se zapojí do kampaně Do práce na kole 2016

29.03.2016 6:28

Kraj Vysočina podpoří celonárodní cyklodopravní soutěž Do práce na kole 2016. Ve všech účastnických městech Vysočiny, Jihlavě, Třebíči a Žďáru nad Sázavou bude Kraj Vysočina partnerem hlavní ceny v kategorii pravidelnost. V každém městě tak bude slavit jeden výherce, který od kraje získá stylové skládací kolo.

Kružíková (ČSSD): Vysočina se zapojí do kampaně Do práce na kole 2016
Foto: cssd.cz
Popisek: Marie Kružíková, ČSSD

„Záměrem projektu je motivovat co nejvíce lidí, aby se naučili používat jízdní kolo jako pravidelný smysluplný dopravní prostředek po městě. Když více lidí přesedlá z aut na kola, zlepší si tak nejen kondici, ale společně tak přispějí k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějším, bezpečnější a zdravějším městům, kde žijí a pracují,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková s tím, že nově se do letošního ročníku soutěže můžou zapojit i běžci a chodci.

A jak se soutěže zúčastnit? Vytvořte si svůj 2-5členný kolektiv, zaregistrujte se do konce dubna a jezděte pravidelně celý květen do práce na kole. „Pokud se zrovna ve vašem městě přímo nesoutěží, můžete se zapojit i tak. Jste-li například z Nového Města na Moravě nebo z Havlíčkova Brodu je možné se připojit k týmům z Jihlavy nebo ze Žďáru nad Sázavou,“ uvedl cyklokoordinátor Kraje Vysočina a také organizátor soutěže v Jihlavě Petr Stejskal, který připomněl, že přihlášení do konce března mají registraci výhodnější.

Na vítěze čekají věcné ceny

Každý zaregistrovaný účastník získá originální tričko a může využít některou z akcí připravovaných v zapojených městech pro účastníky zdarma tzv. „na triko“. Pro vítěze jednotlivých týmových i individuálních kategorií pravidelnost a výkonnost pak čekají věcné ceny. Podpořit kampaň můžete také připojením se k některé z cyklojízd 20. dubna v Jihlavě, 22. dubna v Třebíči nebo 7. května ve Žďáře nad Sázavou.

Kampaň Do práce na kole se uskuteční v téměř 30 městech napříč celou republikou. Letos je už pošesté zaměřena mimo jiné na zapojení zaměstnavatelů, kteří soutěžící podporují a svým zaměstnancům vytvářejí lepší podmínky, aby mohli k dopravě do práce využívat kolo.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Prodlužováním nouzového stavu vláda zakrývá neschopnost řešit uprchlickou krizi

22:21 Fiala (SPD): Prodlužováním nouzového stavu vláda zakrývá neschopnost řešit uprchlickou krizi

Komentář na facebookovém profilu k nouzovému stavu