Kuba (ODS): Odmítáme nelogické zpoplatnění dopravy na silnicích prvních tříd Jihočeského kraje

09.08.2019 8:35 | Zprávy
autor: PV

Z Českých Budějovic do Plzně vedou dvě silnice prvních tříd I/20 a I/22. Obě vedou téměř vedle sebe, obě mají skoro stejně kilometrů. Na jedné z nich, té s číslem I/20 stát zavede od ledna 2020 placení mýta, takže kamiony budou muset platit. Na té druhé I/22 ho naopak nezavede. Kam se asi většina kamiónů přesune? Přijde vám to logické?

Kuba (ODS): Odmítáme nelogické zpoplatnění dopravy na silnicích prvních tříd Jihočeského kraje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kuba

Jihočeská ODS se na tiskové konferenci dne 6. 8. 2019 prostřednictvím předsedy Martina Kuby vymezila proti chystanému mýtnému na silnicích prvních tříd, konkrétně na spojení mezi Budějovicemi a Plzní. „Máme zde dvě silnice z Č. Budějovic do Plzně I/20 a I/22. Obě jsou první třídy. Obě vedou v podstatě vedle sebe a obě trasy mají skoro stejně kilometrů. Na jedné z nich té s číslem I/20 stát zavede od ledna 2020 placení mýta, takže kamiony budou muset za průjezd platit. Na té druhé I/22 ho nezavede. Co se asi stane? No, většina kamionů se přesune na tu I/22, aby ušetřili za mýto. Taky vám přijde postup vlády nelogický? Nám taky. A fakt odmítáme, aby 40 tisíc Jihočechů, kteří žijí v obcích kolem silnice I/22, byli pokusnými králíky ministerstva dopravy v pokusu, jestli se doprava po zavedení mýtného pouze na jedné ze dvou silnic přesune nebo ne,“ uvedl Martin Kuba.

Bohužel veškerá jednání s ministerstvem dopravy, kterých se zúčastnili i starostové za ODS, zatím k rozumné dohodě nevedla. „Už od roku 2017 se snažíme vládu, premiéra a ministerstvo dopravy přesvědčit, ať buď zpoplatní obě trasy anebo žádnou. Bohužel marně."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Ukrajina v EU?

Cituji z prohlášení vaší strany: Evropská unie se snaží urychlit přístupová jednání s Ukrajinou. Kdo jako přesně? Kdo ten proces přijetí řídí? A kdo vlastně rozhoduje o přijetí či nepřijetí nějaké země do EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krutáková (STAN): Chceme od ministra jasné vysvětlení

21:02 Krutáková (STAN): Chceme od ministra jasné vysvětlení

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k personálním změnám v institucích podléhajících MŽP.