Kubalčík (KONS): Babišově „politice špatné paměti“ je nezbytné čelit

20. 8. 2019 13:55

Konzervativní strana si připomíná 51. smutné výročí okupace naší země Rudou armádou a armádami Varšavského paktu.

Kubalčík (KONS): Babišově „politice špatné paměti“ je nezbytné čelit
Foto: Redakce
Popisek: Logo Konzervativní strany

Nejpozději od roku 2014 však není příliš místa pro prosté vzpomínání. Naše zkušenosti by nám měly být oporou při hodnocení toho, co se již více než pět let odehrává na Ukrajině. To nám bez příkras a propagandy umožní vidět skutečnost – tedy fakt, že imperiální postup Kremlu se zastaví pouze tam, kde narazí na rozhodný tvrdý odpor.

Konzervativní strana podporuje a podpoří veškeré kroky, které reálně povedou ke zvýšení obranyschopnosti České republiky, k vyšší součinnosti se spojenci v rámci NATO včetně aktivního a co nejširšího zapojení ozbrojených sil ČR v misích a operacích Severoatlantické aliance – což je jednou z hlavních cest naplňování závazku i nejvlastnějšího zájmu naší země být spolehlivým spojencem, ke snížení zadlužení naší země a její energetické závislosti na Ruské federaci. Kremelské ambice revidovat mezinárodní uspořádání nastolené po r. 1989, kdy prvním krokem je snaha finlandizovat „blízké zahraničí“, v čemž má Moskva explicitní podporu některých českých ústavních činitelů, jsou nejvážnějším ohrožením naší svobody. Vítáme tedy plánované trvalé rozmístění jednotek Armády USA na území Polska – tento krok je důležitým příspěvkem obrany Střední Evropy před kremelským expanzionismem.

Do tohoto rámce však patří také nezbytnost preference rodiny. Žádná země Západu není dlouhodobě udržitelná bez loajality vlastních lidí ke své vlasti i vůči Západu. Přitom právě v rodině získáváme občanské ctnosti, mezi které patří zejména solidarita, schopnost důvěřovat a spolupracovat.

Nelze také zapomínat, že po vojenském útoku na tehdejší Československo v srpnu 1968 a po výjimečné přehlídce násilí ze strany domácích komunistů v srpnu 1969 následovala normalizace. Právě na tuto fázi totalitního režimu přitom implicitně navazuje dnešní premiér ČR Andrej Babiš, když se konsistentně a důsledně distancuje od dvou polistopadových dekád. Nomenklaturní komunista Andrej Babiš přitom požívá podpory jisté části naší společnosti, která na normalizaci nostalgicky vzpomíná. Této „politice špatné paměti“ je nezbytné čelit.

Za Konzervativní stranu

Jan Kubalčík
předseda

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Slavnost zapalování Masarykovy vatry v Lánech je akce, která spojuje

15:43 Prezident Zeman: Slavnost zapalování Masarykovy vatry v Lánech je akce, která spojuje

Komentář na facebookovém profilu k tradiční slavnosti zapalování Masarykovy vatry v Lánech