Kubalčík (KONS): V sázce je legitimita režimu

25.01.2019 9:41

Konzervativní strana ostře odsuzuje tzv. zdanění finančních náhrad vylácených církvím.

Kubalčík (KONS): V sázce je legitimita režimu
Foto: Redakce
Popisek: Logo Konzervativní strany
reklama

Poslanecká sněmovna přijala 23. ledna 2019 zákon, podle kterého by měly být po 1. lednu 2020 zdaněny finanční náhrady církvím vyplácené dle platných smluv uzavřených na základě Zákona č. 428/2012 Sb. o majetkovém vyrovnání státu s církvemi a náboženskými společnostmi sazbou 19%. Konzervativní strana tento postup ostře odsuzuje. Pokud stát takto zneužívá svého postavení a odmítá dostát smlouvě, kterou sjednal, žádný občan si nemůže být napříště ničím jist.

Připustíme-li totiž, že stát má právo takto jednostranně zasáhnout do sjednané smlouvy a zdanit náhrady 19%, může je v dalším kroku zdanit i 100% nebo 150% a stále se odvolávat na stejný princip. Nejde přitom o nic jiného, než o loupež, která má být cenou v nemravném politickém handlu.

Apelujeme na všechny složky moci, které ještě mají možnost do této záležitosti zasáhnout, aby se tomuto zločinnému záměru vzepřely a dle svých možností kladly jeho prosazení co nejtvrdší odpor. V sázce je totiž sama legitimita současného režimu České republiky. Dojde-li tento zločinný záměr svého naplnění, tato legitimita bude fatálně podkopána, což s sebou nese zásadní důsledky pro celé společenství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Totality ohrožují svět vždycky

20:51 Laudát (KAN): Totality ohrožují svět vždycky

Komentář na facebookovém profilu k opožděným informacím o koronaviru z Číny