Kubíček (ANO): Jaderná energetika nemá moc alternativ

31. 3. 2014 14:14

Jsem pro dostavbu temelínské elektrárny, jestliže to bude pro nás ekonomicky výhodné. Koneckonců patří to k prioritám nás jihočeských poslanců.

Kubíček (ANO): Jaderná energetika nemá moc alternativ
Foto: ANO
Popisek: Roman Kubíček

Jako koaliční poslanec podporuji současnou vládu v jejím úsilí, že v rámci Evropské unie by neměly být zaváděny striktní kvóty pro zavádění podílu výroby elektrické energie z tzv. obnovitelných zdrojů.

Obávám se, že za zhruba dvacet let, kdy bude významně klesat účinnost fotovoltaických elektráren, nebudou jejich majitelé ochotni měnit solární panel za nové, už kvůli tomu, že skončí dotace. Myslím si, také že jejich podíl na výrobě elektřiny, pokud nedojde k nějakému významnému objevu, bude mít v následujících desetiletích jen doplňkový charakter. Myslím, že jejich uplatnění bude více směřovat do oblasti podpory energetické soběstačnosti budov.  

Je potřeba si uvědomit, že stavba dalších vodních elektráren je kvůli přírodním podmínkám v naší zemi téměř nemožná a další existence tepelných elektráren je kvůli hnědouhelným těžebním limitům v severních Čechách nejistá už proto, že uhlí v současných nalezištích rychle ubývá, navíc tento typ elektráren není příliš příznivý k životnímu prostředí.

Je tedy více než pravděpodobné, že bez nových jaderných elektráren se v budoucnu neobejdeme. Nechci však polemizovat s otázkou zda stavět nové bloky co nejdříve nebo např. za pět let. Jelikož je ale potřebujeme, stát musí zajistit takové investiční prostředí, aby se tato akce vyplatila.  

Ing. Roman Kubíček, (ANO)
poslanec PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ANO

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: V Praze byla zahájena výstavba metra D

8:39 Primátor Hřib: V Praze byla zahájena výstavba metra D

Nová linka pomůže do budoucna s cestováním milionům lidí