Kubisková (Přísaha): ROP Severozápad? Vidina spravedlnosti je zase v nedohlednu

20.10.2022 16:34 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k nedořešenému případu ROP Severozápad.

Kubisková (Přísaha): ROP Severozápad? Vidina spravedlnosti je zase v nedohlednu
Foto: Repro Youtube
Popisek: Spolumajitelka čerpací stanice, Karolína Kubisková

Největší dotační podvod v historii Čech se ani po deseti letech nedaří dotáhnout do konce.

Jde o kauzu ROP Severozápad, kdy podle všeho docházelo k manipulacím při rozdělování evropských peněz a také braní úplatků. V kauze je obviněno celkem 27 lidí a týká se ovlivněných projektů za víc než 14 miliard korun!

Mezi obviněnými figurují např. bývalý senátor a kmotr ODS Alexandr Novák, Daniel Ježek, nebo bývalí hejtmani ústeckého kraje Jana Vaňhová z ČSSD a Jiří Šulc z ODS.

Ústřední postavou kauzy, která celý příběh rozkryla, je bývalý šéf Dotačního úřadu pro severozápad Petr Kušnierz. Ten už měl za jiné podvody odsezeno asi pět let, když se rozhodl spolupracovat s

Policií. Nechtěl už pykat za ostatní, a tak začal mluvit. Skupina se o něj totiž prý nepostarala a jeho mlčení řádně neocenila.

Teď ale na poslední chvíli obrátil a svou výpověď u soudu popřel. Rozešel se kvůli tomu i se svojí obhájkyní, která mu radila ve spolupráci pokračovat. Proč asi?

Odpověď je jednoduchá. Zřejmě dostal nabídku, která se neodmítá a která mu stojí i za několik dalších let v kriminálu. Celé řízení se kvůli tomu pochopitelně protáhne a vidina spravedlnosti je zase v nedohlednu.

Další smutný důkaz toho, jak to u nás chodí! Korupce bují ve všech politických patrech napříč stranami a generuje obrovské množství peněz. Za ty si potom politici kupují mlčení.

To musí skončit. Přísaha chce hmotnou odpovědnost pro politiky, zrychlení práce soudů, speciální soudy pro korupci a zvýšení vymahatelnosti práva. Spravedlnost zkrátka musí platit pro všechny stejně!

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu a neúspěch liberálů

18:02 Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu a neúspěch liberálů

Jednou za pět let je občanům EU dána teoretická možnost něco ovlivnit. Ve skutečnosti je to trochu i…