Kubisková (Přísaha): Systém, ve kterém se lidem vyplatí pracovat. Bez toho to nepůjde

20.09.2023 19:02 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k cestě, jak dosáhnout fungujícího státu.

Kubisková (Přísaha): Systém, ve kterém se lidem vyplatí pracovat. Bez toho to nepůjde
Foto: Facebook
Popisek: Karolína Kubisková

Na tiskovce jsem to řekla jasně: Kdo dodržuje pravidla, musí se mít dobře! Ať už je to zaměstnanec, živnostník, senior, rodič, zdravotně postižený, nebo kdokoliv jiný. A jak toho dosáhneme?

Zachováme věk odchodu do důchodu na 65 letech a těm, kdo svůj život zasvětili mimořádně náročným profesím, umožníme dřívější odchod do penze. Dorovnáme nízké důchody žen a seniorům, kteří se dobrovolně rozhodnou pracovat i po 65. roce věku, zvýšíme za každý odpracovaný rok navíc důchod o 1%.

Podpoříme rodiny s dětmi a nastavíme podmínky, aby se mladí lidé nemuseli bát mít děti. Zvýšíme rodičovský příspěvek na 400 tisíc (o výši inflace) a zavedeme jeho pravidelnou valorizaci. Posílíme kapacity předškolních zařízení a podpoříme větší využití sdílených, částečných a zkrácených úvazků. K tomu vytvoříme nové flexibilní úvazky, čímž rodičům umožníme dřívější návrat na trh práce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Bydlení

Jedna věc je mít peníze na bydlení, což také úplně nechápu, jak přesně chcete změnit a druhá, aby bylo bydlení k sehnání. To hodláte řešit jak? Protože i když se třeba teď začne stavět, tak to nepokryje poptávku, hlavně, když se soustředí jen na vybrané lokality.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Zestátnění ČEZu je naprosto legitimní požadavek

8:14 Prokšanová (KSČM): Zestátnění ČEZu je naprosto legitimní požadavek

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zestátnění ČEZu a (ne)reakci předsedy hnutí ANO, zd…