Kučera (TOP 09): Ministerstvo životního prostředí řídí prostřednictvím náměstků lobbisté

23.07.2014 14:20 | Zprávy

Jak jinak si také vysvětlit, že Sněmovnou dnes prošla novela zákona o odpadech, která zakazuje skládkování komunálního odpadu. Norma, která v tomto ohledu zavádí výrazně přísnější opatření, než která požadovaly evropské směrnice.

Kučera (TOP 09): Ministerstvo životního prostředí řídí prostřednictvím náměstků lobbisté
Foto: TOP 09
Popisek: Michal Kučera

Norma nejenže nechrání životní prostředí, ale dokonce nebyla ani provedena analýza jejich ekonomických dopadů. Nikdo tedy neví, kolik zákaz skládkování bude stát obce a občany.

Komu tedy má novela zákona o dopadech sloužit? Pravděpodobně spalovnám, které tak budou mít zajištěn přísun levného paliva, dotovaného z peněženek domácností a z obecních rozpočtů.

Ve zkratce řečeno: dnes přijatá norma jde proti životnímu prostředí, proti recyklaci a naopak nahrává spalovnám. Česko se tak postupnými krůčky vydává opačným směrem, než kterým se v oblasti ochrany životního prostředí snaží ubírat země na západ od nás.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: TOP 09

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Elektro automobily

Že jsou předražené se shodneme. Ale co s tím? To, že to jako politik budete jen říkat je podle mě žalostně málo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Povedeme resorty obrany, zemědělství a dopravy

19:03 Rozvoral (SPD): Povedeme resorty obrany, zemědělství a dopravy

Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci…