Kučera (TOP 09): Ústeckému kraji byla proplacena závěrečná část dotace na obchvat kolem Roudnice nad Labem

13.11.2022 16:21 | Tisková zpráva

Ústecký kraj obdržel dotaci na zrealizovaný projekt s názvem Nová komunikace u města Roudnice nad Labem, který byl podpořen z fondů Evropské unie, konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu, a to v rámci 70. výzvy IROP – Vybrané úseky silnic II. a III. třídy – II.

Kučera (TOP 09): Ústeckému kraji byla proplacena závěrečná část dotace na obchvat kolem Roudnice nad Labem
Foto: TOP 09
Popisek: Michal Kučera

„Ústeckému kraji se podařilo získat za závěrečnou žádost o platbu dotaci ve výši téměř 148,8 milionů korun. V souhrnu za všechny žádosti o platbu dohromady pak činí celková obdržená dotace 333,3 milionů korun, přičemž výše konečných celkových výdajů projektu dosáhla 460 milionů korun. Tento projekt byl zahájen již v roce 2018 a ukončen v květnu tohoto roku,“ sdělil podrobnosti k financování projektu krajský radní s gescí pro regionální rozvoj, zemědělství a rozvoj venkova Michal Kučera.

Anketa

Jezdíte nakupovat do blízkého zahraničí?

48%
hlasovalo: 10651 lidí

Projekt řešil výstavbu obchvatu jižně od města Roudnice nad Labem a jeho napojení na stávající silniční síť. Tato charakteristická liniová stavba v délce přes 3,5 km, která obsahuje čtyři okružní křižovatky a čtyři mostní objekty, vznikla tzv. na zelené louce a přispívá ke zvýšení regionální mobility a zefektivnění dopravní dostupnosti regionu prostřednictvím vymístění zejména tranzitní dopravy mimo centrum města.

„Nová komunikace tak přináší plynulejší a bezpečnější napojení Roudnice nad Labem na dálnici D8 a jsem nesmírně rád, že se nám takto daří získávat finance z evropských projektů,“ doplnil radní Michal Kučera.

Za zmínku stojí, že stavební práce zahrnovaly rovněž práce na přeložkách inženýrských sítí, napojení nové komunikace na stávající silnice, realizaci vodorovného a svislého dopravního značení, úpravy terénu v okolí díla a vybudování dvou protihlukových stěn. Realizaci stavebních prací doprovázel rovněž záchranný archeologický výzkum.

Stavbu realizovalo pro Ústecký kraj sdružení firem EUROVIA CS, a. s., a HERKUL, a. s., projektantem byla společnost PUDIS, a. s.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Kdo nejde s námi, jde proti nám

Nevybíravě jste odsoudil demostranty proti vládě či voliče Babiše. Jak mi vyvrátíte dojem, že jste tu jen pro vaše voliče? Proč vrážíte mezi lidi klíny, proč se je nesnažíte stmelovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Orbán prohlásil, že by na Ukrajině mělo být vyhlášeno okamžité příměří

10:06 Okamura (SPD): Orbán prohlásil, že by na Ukrajině mělo být vyhlášeno okamžité příměří

Komentář na facebookovém profilu ke slovům maďarského premiéra Viktora Orbána.