Kupka (ODS): Hejtmanka musí vysvětlit netransparentní odměňování na úřadu Středočeského kraje

10.08.2020 18:20

Středočeský kraj pod vedením hejtmanky za ANO Jaroslavy Pokorné Jermanové vyplácí vybraným úředníkům až 200 tisíc měsíčně. Vysvětlení, že všechno je věcí ředitele úřadu, je jen alibistickou kličkou.

Kupka (ODS): Hejtmanka musí vysvětlit netransparentní odměňování na úřadu Středočeského kraje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda ODS Martin Kupka

„Žádáme paní hejtmanku, aby veřejnosti předložila zdůvodnění tak vysokých odměn,“ zdůrazňuje kandidát na hejtmana Martin Kupka. Středočeská ODS tak reaguje na zjištění serveru Seznam Zprávy a na tiskovou zprávu vydanou tiskovým oddělením středočeského krajského úřadu.

„Sehnat kvalifikované odborníky a dobře je zaplatit je bezesporu důležité a dobře odvedená práce se vyplatí. To, co se za uplynulé roky děje ve Středočeském kraji pod vedením ANO a hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové, však na dobře odvedenou a zvládnutou práci nevypadá. Požadujeme po vedení kraje jasné vyjádření, zda se informace zakládají na pravdě, kdo takto vysoké odměny dostal a za co. Jen tak lze rozptýlit pochybnosti jak veřejnosti, tak všech dalších zaměstnanců kraje, pro které je podobné chování dehonestací jejich práce,“ říká Martin Kupka, místopředseda ODS, krajský zastupitel a kandidát ODS na hejtmana ve Středočeském kraji a dodává: „Jde o další z mnoha přešlapů ANO na kraji a pokud hejtmanka data nesdělí sama, budu trvat na jejich zveřejnění. Rád bych věřil, že za takto dobře zaplacenou prací jsou úspěšné projekty s vysokou přidanou hodnotou pro kraj.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peksa (Piráti): Český premiér nás okrádá o budoucnost. Zastavení dotací je reálná hrozba

22:13 Peksa (Piráti): Český premiér nás okrádá o budoucnost. Zastavení dotací je reálná hrozba

Kvůli Andreji Babišovi hrozí České republice zastavení veškerých evropských dotací.