Kupka (ODS): Kompenzace obcím ve výši 1250 Kč na občana zachraňuje plánované investice

13.08.2020 17:34

V těchto dnech putují na účty měst a obcí finanční prostředky, které mají podle nedávno přijatého zákona obecním a městským rozpočtům kompenzovat pokles daňových výnosů.

Kupka (ODS): Kompenzace obcím ve výši 1250 Kč na občana zachraňuje plánované investice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda ODS Martin Kupka
reklama

„Už od dubna jsme myšlenku podpory obcím a krajům jako poslanci za ODS prosazovali, protože bylo jasné, že útlum ekonomiky a i vládou zvolený způsob výplaty bonusu živnostníkům může zkomplikovat jejich investice. I s pomocí senátního pozměňovacího návrhu se nám to v červnu podařilo. Pokud by totiž komunální rozpočty přišly o významnou část daňových příjmů, zastavily by se z nich hrazené investice, které z velké části realizují právě české a často i lokální firmy,“ říká kandidát na středočeského hejtmana a poslanec ODS Martin Kupka.

Kompenzace ve výši 1 250 korun na každého obyvatele obce a města sice nepokrývá pokles daňových příjmů měst a obcí kompletně, ale bezpochyby starostům a zastupitelům uvolňuje ruce a zachraňuje klíčové investice, které by bez těchto dodatečných zdrojů byly ohroženy.

„Projíždím v těchto dnech na kole obce a města v našem kraji a bavím se se starosty a zastupiteli, kteří jednoznačně říkají, že nebýt prosazené kompenzace, musely by být zastaveny nebo by se vůbec nerozběhly rekonstrukce komunikací. V několika obcích mi řekli, že zvažovali pozastavení plánované výstavby školy a narazili jsme také na obec, pro kterou by propad příjmů znamenal fatální problém pro výstavbu vodovodu. To jsou jasné důkazy, že kompenzace pomáhá naprosto klíčovým a životně důležitým investicím a je pro mě důkazem, že jde o velmi důležitou pomoc k rozběhnutí ekonomiky,“ dodává Martin Kupka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT nominovala do Senátu svoji kandidátku Lucii F. Groene Odkolek

22:29 DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT nominovala do Senátu svoji kandidátku Lucii F. Groene Odkolek

Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT nominovala v nadcházejících volbách do Senátu Parlame…