Kupka (ODS): Ministerstvo zemědělství špatně kontrolovalo dotační podmínky, ČR může přijít o evropské peníze

22.02.2019 14:01

Kontrolní výbor Poslanecké sněmovny na své dnešní schůzi projednal EU REPORT 2018, Zprávu o finančním řízení prostředků EU v ČR, který potvrzuje, že přes vládní vyjádření stále hrozí České republice, že přijde o evropské zemědělské dotace vyplacené ve výši 7,5 mld. Kč.

Kupka (ODS): Ministerstvo zemědělství špatně kontrolovalo dotační podmínky, ČR může přijít o evropské peníze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda ODS Martin Kupka

„Komise oprávněně kritizuje ministerstvo zemědělství za to, že špatně kontrolovalo plnění podmínky ‚aktivního zemědělce‘ a nezajistilo, aby dotace pobírali jen ti, kteří se zemědělství aktivně věnují. ODS opakovaně kritizuje vládu za to, že více než malé zemědělce a rodinné farmy podporuje velké zemědělské podniky. EU REPORT 2018 nám v tomto dává za pravdu,“ říká místopředseda ODS Martin Kupka.

„Ukazuje to, že přístup vlády v podpoře velkých a v přerozdělování může být velmi ošidný. V otázce podpory podnikatelů nejen v zemědělství je potřeba přestat házet aktivním občanům klacky pod nohy a naopak vytvořit přehledný právní řád a zjednodušit podnikání v České republice,“ dodává Vojtěch Munzar, místopředseda kontrolního výboru.

Report se rovněž kriticky vyjadřuje ke stavu českého eGovernmentu, kdy upozorňuje, že podle ukazatele „digitální veřejné služby“ obsadila Česká republika 22. místo v rámci zemí EU. Na umístění ČR se dle NKÚ odráží zejména skutečnost, že ostatní země jsou schopny v oblasti rozvoje eGovernmentu realizovat požadované změny a přijímat související legislativu mnohem rychleji. „Proto v Poslanecké sněmovně připravujeme zákon o právu občana na digitální službu, aby se užitečné digitální služby dostaly k veřejnosti co nejrychleji,“ dodává Martin Kupka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pošvář (Piráti): Pravda o zahrádkářském zákonu

22:56 Pošvář (Piráti): Pravda o zahrádkářském zákonu

Pravda o zahrádkářském zákonu, co vám Andrej Babiš a jeho vláda o něm raději neřeknou a tváří se, že…