Kupka (ODS): Naordinovat stavebnímu řízení nový centrální úřad připomíná léčbu rýmy angínou

25.06.2019 8:36 | Zprávy
autor: PV

Nový úřad stavební řízení neurychlí, ale ohrozí

Kupka (ODS): Naordinovat stavebnímu řízení nový centrální úřad připomíná léčbu rýmy angínou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda ODS Martin Kupka

„Naordinovat stavebnímu řízení nový centrální úřad připomíná léčbu rýmy angínou. V prvních letech by většinu energie a spoustu peněz úřad spotřeboval jen na své směrnice, metodiky, organizační řád a vybavení kanceláří. Jeden z největších problémů – nedostatek kvalitních úředníků na pracovním trhu – by se tím nevyřešil, ale naopak zhoršil,“ říká místopředseda ODS a poslanec Martin Kupka v reakci na schválení věcného záměru nového stavebního zákona.

Na druhou stranu ale návrh zahrnuje i pozitivní kroky ke zjednodušení územního a stavebního řízení. Návrh počítá například s komplexní elektronizací stavebního řízení, kterou podporuje nezávisle na iniciativě vlády v Poslanecké sněmovně právě ODS. „Proto jsme také připravili legislativu pro vznik digitální technické mapy. Postavily se za ni všechny politické kluby,“ vysvětluje Martin Kupka s tím, že poslanci dále pracují na přípravě legislativní opory pro vznik portálu stavebníka i datových úložišť projektové dokumentace a správních rozhodnutí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ODS: Babiš rozdává sliby. Mladí za ně dostanou účet

10:02 ODS: Babiš rozdává sliby. Mladí za ně dostanou účet

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důchodům.