Přístup ANO ve vedení úřadu není jen nehospodárný, ale i demotivující vůči desítkám a stovkám úředníků, ředitelům nemocnic a příspěvkových organizací. Středočeský krajský klub ODS požaduje:
- poskytnutí údajů o pracovních pozicích odměňovaných úředníků, jejich zařazení do odborů krajského úřadu a jejich agendách,
- přesná zdůvodnění jednotlivých mimořádných odměn za období leden 2018 až červenec 2020,
- doplnění údajů o řádných a mimořádných odměnách za období leden až červenec 2020,
- v zájmu zachování dobrého jména všech zaměstnanců krajského úřadu a jeho příspěvkových organizací sdělení jmen příslušných zaměstnanců.
„Vedení středočeského krajského úřadu s hejtmankou Pokornou Jermanovou v čele nebylo schopné reagovat adekvátně na informace o vyplacených odměnách. Přístup ANO i výše odměn je další ukázka papalášského jednání, kdy vedení kraje a ANO opovrhuje jak dalšími zaměstnanci, kteří nejsou na jejich výplatní pásce, tak občany kraje. Vyzval jsem hejtmanku z pozice zastupitele, aby informace zveřejnila, pokud to odmítne, podal jsem stejnou žádost i na základě zákona o svobodném přístupu k informacím č. 106/1999 Sb.,“ uvádí Martin Kupka, místopředseda ODS, krajský zastupitel a kandidát ODS na hejtmana ve Středočeském kraji a dodává: „Chceme vědět, za co každá jednotlivá odměna byla, jakou práci za to dotyční odvedli a jestli nešlo o obcházení nebo dokonce porušení zákoníku práce. Dobré zaplacení kvalitních odborníků je důležité, tady jsme ale svědky nepřiměřených odměn v porovnání i s nejlépe placenými odborníky, ať už jde o ředitele nemocnic, nebo vedení dalších významných příspěvkových organizací kraje.“
Krajští zastupitelé za ODS jsou nachystáni v případě neuspokojivého vysvětlení svolat spolu s dalšími opozičními stranami mimořádné zasedání středočeského zastupitelstva. Již proběhlé srpnové zastupitelstvo tak nemuselo být posledním v tomto volebním období.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
kraj Středočeský , Kupka , odměny , ODS
autor: PV
Tvrdíte, že je celá ta kauza smyšlená a politicky účelová.
To jako, že někdo vaší expartnerku podplatil nebo já nevím co jí slíbili, aby vás teď obvinila? A kde se teda vzaly ty e-maily, kde se k násilí doznáváte? Já upřímně nevím, čemu věřit, protože evidentně nějaké důkazy asi jsou, ale to načasování obvinění je zvláštní, i když teda mohla s ním přijít už...
Další články z rubriky

6:09 Vích (SPD): Opět problém s migrací z jihu. Řecko se musí bránit samo
Nelegální migrace do EU opět sílí. A v Bruselu je pohoda, čeká se na účinnost Migračního paktu, kter…
- 4:31 Prokšanová (KSČM): Podzim života má být důstojný
- 23:08 Svárovská (Zelení): Genocida se neměří počtem obětí
- 21:03 Ministr Výborný: Zemědělství by mělo mít v EU samostatný rozpočet
- 20:07 Piráti: Vylučujeme spolupráci s ANO, SPD a extremisty
- 19:05 Macinka (Motoristé): Pokus o likvidaci úspěšného politika