Kupka (ODS): Vláda dnes projedná digitální technickou mapu. Ta výrazně usnadní stavební řízení

22.07.2019 12:18 | Zprávy

Skupina poslanců napříč Sněmovnou předložila novelu zákona, která zavádí digitální technickou mapu.

Kupka (ODS): Vláda dnes projedná digitální technickou mapu. Ta výrazně usnadní stavební řízení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda ODS Martin Kupka

 Takový nástroj je podle iniciátora přípravy zákona Martina Kupky podstatnou podmínkou pro zjednodušení a urychlení a snížení administrativní náročnosti činností stavebního řízení. Nástroj by měl fungovat od roku 2023.

„Digitální technická mapa mimo jiné usnadní každému občanovi přístup k důležitým informacím o tom, k jakým sítím se bude moci na svém pozemku připojit. Urychlí se proces stavebního řízení a usnadní údržba a rozvoj technických sítí,“ říká předkladatel návrhu, poslanec a místopředseda ODS Martin Kupka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Opravdu je podle vás horší Babiš než Okamura?

Vy byste čistě teoreticky raději spolupracovala s SPD než s ANO? Vím, že nechcete spolupracovat ani s jedou ze stran, ale vaše tvrzení, že je zlo Babiš a ne Okamura mě překvapilo. A co přesně myslíte tím zlem? Děkuji za vysvětlení. Ptáčková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čunek (KDU-ČSL): Chystáme další významné investice do sportovní infrastruktury

9:06 Čunek (KDU-ČSL): Chystáme další významné investice do sportovní infrastruktury

Zimní stadion Na Lapači, který provozuje městská společnost Vsetínská sportovní, prodělal v poslední…