Lachnit (ANO): Koloběžky ohrožují nás všechny. Chodníky patří chodcům

23.01.2023 8:36 | Komentář

Před nedávnem jsem byl svědkem nepříjemné události, v níž hrála hlavní roli pohozená elektrokoloběžka. Uprostřed chodníku o ni zakopl nevidomý pán a vážně se zranil.

Lachnit (ANO): Koloběžky ohrožují nás všechny. Chodníky patří chodcům
Foto: Praha 5
Popisek: Radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit

Naprostý právní chaos, týkající se sdílených kol a koloběžek, v Praze trvá několik let. Za poslední čtyři roky se za pirátského vedení města v této oblasti nic nezměnilo, slyšeli jsme jen množství příslibů politiků. Inu, nic nového. Z původní, možná i chvályhodné podpory rozvoje cyklodopravy v metropoli se stal v oblasti alternativních prostředků dopravy významný komunální problém.

Anketa

Přestřelil Babiš billboard „Nezatáhnu Česko do války“?

hlasovalo: 28426 lidí

Řada z nás se třeba na Andělu setkala s absolutní neohleduplností a jakousi nadřazeností uživatelů koloběžek. Často nebezpečně kličkují mezi chodci, jezdí v protisměru či po přechodech. Občasné pokuty nepomáhají.

Když magistrát rušil novoroční ohňostroj, vysvětloval, že „bychom měli myslet na malé děti a starší osoby“. Právě tyto skupiny lidí jsou bezohledností koloběžkářů nejvíc ohroženy. Pokud jde vedení metropole skutečně o ochranu seniorů a dětí, mělo by přijít s návrhem legislativních opatření.

Loni na podzim Piráti oznámili, že do března chtějí zrevidovat zákon o provozu na pozemních komunikacích. Cílem by mělo být vhodné parkování a omezení rychlosti koloběžek, abychom se na chodnících cítili bezpečně. Tuto aktivitu naprosto podporuji. Jen doufám, že se nepůjde cestou pořekadla, že slibem nezarmoutíš. Chodníky totiž patří hlavně chodcům!

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně bylo populistického na návrhu ANO zmrazit platy politiků?

Protože nyní už to chcete taky, když vás k tomu vyzval i prezident. V čem bude váš návrh od toho opozice nepolulistický? A co, že jste (až) nyní tak otočili? A proč je vůbec třeba, aby byly platy politiků pravidelně valorizovány, když spousta jiných skupin lidí, ale i třeba státních profesí se stejn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Kuba: Absence obchvatů naše obce velmi trápí

16:21 Hejtman Kuba: Absence obchvatů naše obce velmi trápí

Symbolickým poklepáním základního kamene odstartovala ve středu 22. března stavba obchvatu obce Žár …