Lachnit (ANO): Začnou média opět informovat, a nikoli formovat?

12.12.2023 9:01 | Komentář
autor: PV

Něco se děje. A to překvapivě i v mediální sféře. Vládní zeď jménem novináři se začíná drolit. Je to zajímavé především z toho důvodu, že právě média byla jedním z hlavních strůjců předloňského volebního úspěchu nynějšího kabinetu.

Lachnit (ANO): Začnou média opět informovat, a nikoli formovat?
Foto: Archiv Petra Lachnita
Popisek: Petr Lachnit

Co kdo netušil před dvěma lety?

Asi nikdo z „vládních“ žurnalistů před dvěma lety netušil, pod co se podepisují, a k jak velkému průšvihu jejich koně cválají. Skandály, amatérismus, nesplněné sliby či každodenní lži z úst nejvyšších vládních činitelů znamenají historicky nejnižší oblibu premiéra a jeho boys and girls v očích veřejnosti. A protože novinářská branže je (až na takzvaná veřejnoprávní média) podnikáním, kde o úspěchu rozhoduje i vnímání značky, nelze se divit, že podpora „pětikoalice“ už není, co bývala.

Mainstream začíná kritizovat vládu?

Jednoduše. Když premiér lže, a všichni to vidí, i dosud aktivistický vládní novinář se zbytkem soudnosti zkrátka nemůže tuto věc pominout. Pak by se sám stal u veřejnosti lhářem. Výjimky se přirozeně najdou, ale u nich už nelze hovořit ani o náznaku elementární žurnalistické cti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Projekt E6

Narovinu věříte tomu, že ať by byl u vlády kdokoliv, že by těch 6 zemí stálo o to, aby se do projektu zapojila i ČR? Já myslím, že o nás v EU nestojí. A co říkáte na to, jak se EU čím dál víc štěpí a vytváří se uvnitř ní jakési koalice států? Není to úplně v rozporu s tím, proč EU vznikla?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zahradil: Majstrštyk Viktora Orbána

22:14 Zahradil: Majstrštyk Viktora Orbána

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k roztržce mezi Ukrajinou a Maďarskem.