Lachnit: Na Neklance klientům nově nabízíme i rehabilitaci

01.11.2021 8:36 | Tisková zpráva

Od listopadu bude opět zahájen provoz Domu sociálních služeb s pobytovou odlehčovací službou v Radlicích, Na Neklance 15 (Dále je DSS). „Městská část Praha 5 zajistila kompletní modernizaci a rekonstrukci tohoto pobytového zařízení za účelem zvýšení kvality poskytovaných služeb a zajištění komfortu pro své klienty,“ uvedl radní JUDr. Petr Lachnit.

Lachnit: Na Neklance klientům nově nabízíme i rehabilitaci
Foto: mfcr.cz
Popisek: JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5

Další příjemnou novinkou pro zkvalitnění péče o klienty v rámci pobytu v zařízení bude možnost využít nabídku základní rehabilitační péče, například nácvik chůze, skupinovou nebo individuální léčebnou tělesnou výchovu a pohybové léčby přístrojem Motren Duo 2, který umožňuje klientům pasivní cvičení, ale i aktivní nácvik, šlapání. Přístroj je též vybaven programem pro uvolňování spasmů. Rehabilitace, která je nesmírně důležitá zejména pro seniorskou generaci, bude zajištěna v našem zařízení odborným zdravotnickým personálem a umožní klientům během jejich pobytu rychlejší rekonvalescenci a nástup k obnově fyzických schopností, ale stane se tak i významným prvkem pro motivaci a povzbuzení.

Zpět do původních prostor

Odlehčovací pobytová služba po dobu rekonstrukce a modernizace fungovala v omezeném režimu nízkokapacitního provozu v náhradních prostorách. Návratem zpět do původních prostor se tedy otvírá služba opět pro 27 klientů nad 60 let. Posláním naší odlehčovací služby je zejména odlehčit a zastoupit pečujícího člena rodiny nebo známého, a umožnit mu tak nezbytný odpočinek a čas k načerpání dalších sil pro péči o svého blízkého. Odlehčovací služba je vhodná také pro seniory, kteří nemohou zůstávat v domácím prostředí sami, potřebují rekonvalescenci a péči například po hospitalizaci v nemocnici. Služba je poskytována klientům a jejich rodinám na nezbytně nutnou dobu, než jsou klienti schopni navrátit se do svého domácího prostředí nebo je vyřešena jejich situace.

Odborný tým zdravotních sester, lékaře a pečovatelek zajišťuje péči o klienty v nepřetržitém provozu 24 hodin denně. Ubytování poskytujeme v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích. K dispozici jsou také čtyři apartmány s vlastním sociálním zařízením. Stravování je klientů je poskytováno 5x denně (u diabetiků 6x denně). Klienti mají možnost vybrat si ze dvou hlavních jídel.

Zařízení je koncipováno tak, aby vytvářelo prostředí a životní podmínky, které se velmi podobají domácímu prostředí. To vše k maximální podpoře klientů v soběstačnosti a snaze o jejich další rozvoj.

Pestrobarevné aktivity

Anketa

Litujete rozpadu Československa? (Ptáme se od 28. října 2021)

74%
21%
hlasovalo: 27809 lidí

Ke klientům přistupujeme individuálně a snažíme se mobilizovat jejich fyzické i psychické schopnosti a dovednosti. Naším hlavním úkolem je, aby opouštěli naši službu v dobré psychické a fyzické kondici.

Dům sociálních služeb nabízí svým klientům během pobytu široký výběr dopoledních i odpoledních aktivit, které rádi využívají a jsou pro ně zcela zdarma. Oblíbenou dopolední aktivitou je pravidelné kondiční cvičení a procvičování jemné motoriky. Odpolední aktivity jsou tematicky laděné, dle ročních období, ale i přání klientů. K oblíbeným programům a akcím patří pravidelná kavárnička a vlastnoruční pečení sladkých i slaných pochoutek s posezením u kávy či vlastnoručně vyrobeného smoothi, sázení rostlin a květin ve venkovním atriu, společné grilování a pečení buřtů, pořady s hosty, cestománie, přednášky, reminiscenční odpoledne, dílničky a vyrábění maličkostí a dárků nejen pro radost, ale i pro své blízké. Pod vedením aktivizační pracovnice klienti rádi tvoří, rozvíjejí svou kreativitu, malují nádherné obrazy technikou, kterou zvládne každý. Slavíme nejen tradiční svátky, ale i narozeniny a svátky klientů.

Během roku probíhá již od roku 2014 pravidelná canisterapie s pejsky z Helppesu. Canisterapie, individuální, ale i skupinová, je vhodná pro rozvoj jemné motoriky, potlačení negativních pocitů a přispívá také k rozvoji sociálního cítění klientů. Pravidelnými aktivitami jsou rovněž tréninky kognitivních funkcí, luštění křížovek a společné i individuální čtení. Jezdíme i na oblíbené výlety Taxíkem Maxíkem, který společně s odborným personálem a samozřejmě i s klienty a s ohledem i na jejich možnosti plánuje trasy. Na základě aktivizačních programů a individuálního přístupu ke klientům se odbornému týmu pracovníku podařilo vytvořit rodinné prostředí a příjemnou atmosféru, kam se klienti rádi vrací.

Pokud se chcete o naší službě dozvědět víc, neváhejte obrátit se na vedoucí DSS Danielu Stočesovou, DiS., na telefonním čísle 725 741 389, nebo na sociální pracovnici Bc. Isabelu Honsovou, tel.: 775 788 004. Navštívit můžete i naše webové stránky ZDE (Pobytové služby) nebo poslat žádost o přijetí na email stocesova@csop5.cz či socialnipracovnikdss@csop5.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Válka na Ukrajině

Pane senátore, opravdu věříte tomu, že má Ukrajina šanci Rusko porazit, a že ji USA a ostatní budou podporovat do nekonečna? Nechápejte mě špatně, přeji si, aby Ukrajina Rusko porazila, ale myslím, že je to dost nereálná vize. A co mě ještě na vašem komentáři zarazilo je, že v něm vůbec nepíšete o m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zaorálek (SOCDEM): Výpověď by měl dostat především premiér

22:01 Zaorálek (SOCDEM): Výpověď by měl dostat především premiér

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vládnímu návrhu výpovědi bez udání důvodu